Як правильно виконати підключення зарядної станції до мережі будинку?
- Альтернативне джерело енергії: підключаємо зарядну станцію
- Як заживити квартиру від зарядної станції?
- Як підключити зарядну станцію до квартири:
- Небажані способи підключення зарядної станції
- Підключення чутливої техніки: чиста синусоїда
- Правила експлуатації портативних зарядних станцій
- Висновки
Постійні відключення та перебої з подачею електрики змушують шукати альтернативні джерела енергії. Портативна зарядна станція – це прилад, за допомогою якого можна запитати різні пристрої під час відсутності електроенергії. Але в деяких користувачів виникають проблеми із підключенням станції до квартири чи будинку. Давайте розбиратися, як запитати квартиру від зарядної станції і що для цього потрібно.
Альтернативне джерело енергії: підключаємо зарядну станцію
У будь-якому житловому приміщенні – квартирі чи будинку – нас оточує різноманітна техніка, що живиться від електричної мережі. Це і телевізори, і холодильники, і пральні машини, і мікрохвильові печі, і багато інших приладів. Без них наше життя не було б таким комфортним. Але коли світло відключається, вся ця техніка перестає працювати. У цьому випадку рятують портативні зарядні станції.
З їх допомогою можна заживити:
- Побутова техніка. Це може бути як дрібна, так і велика кухонна техніка (електрочайники, кавоварки, тостери, морозильні камери, духові шафи). Також до домашньої електростанції можна підключити комп'ютер, опалювальний котел, бойлер та багато іншого.
- Електроінструменти. Якщо ви робите ремонт, не варто його зупиняти через відсутність світла. Джерело безперебійного електроживлення (ДБЖ) надасть необхідне живлення електродрилі, лобзику, болгарці, будівельному пилососу та іншим інструментам.
- Військова техніка. У сучасній війні використовується багато електронної техніки, як-от планшети, прилади навігації, розвідувальні дрони, повербанки. Все це можна підключити до зарядної станції у польових умовах.
Крім того, портативна електростанція – це можливість заживити електротехніку під час виїзду на природу чи дачу, якщо немає доступу до електрики. До ДБЖ можна підключити ліхтарі та освітлювальні прилади, мобільні гаджети, дорожні холодильники, ехолоти та багато іншої корисної техніки.
Як заживити квартиру від зарядної станції?
Щоб портативна зарядна станція не вийшла з ладу в перші години експлуатації, рекомендуємо уважно ознайомитися з інструкцією до неї. В інструкції чітко прописані правила використання, серед яких буде попередження про те, що не можна огульно підключати до електростанції все поспіль хаотично.
Як підключити зарядну станцію до квартири:
- Безпосередньо до станції. При такому способі підключення прилад перетворюється на великий та потужний повербанк. Будь-яка техніка – холодильники, телевізори, настільні електроплитки – підключається приєднанням вилки до електростанції. Якщо потрібно підключити комп'ютер або іншу чутливу електроніку, рекомендується використовувати стабілізатор.
- Через подовжувач. Можливе підключення техніки до станції через подовжувач, але сумарна потужність підключених пристроїв не повинна перевищувати допустиму для даного приладу.
- Через АВР. Автоматичне введення резерву – це пристрій, який відстежує наявність електрики в мережі. Якщо електроенергія зникає, пристрій автоматично перемикається на резервне живлення. Як тільки світло з'являється, АВР перемикається на живлення від мережі.
- Через перемикач. Принцип дії такої схеми нагадує попередній, тільки перемикання не автоматичне, а виконується вручну. Для цього в щиток інтегрується трипозиційний перемикач. До нього підключається кабель із вилкою, яку потрібно з'єднати із зарядною станцією. Якщо пропадає електрика, перемикач тумблер на щитку вручну перемикається в режим резервного живлення. При появі світла, потрібно зробити зворотне перемикання живлення від мережі.
Щоб підключені пристрої працювали навіть після вичерпання енергії домашньої електростанції, рекомендуємо купити акумуляторну батарею.
Небажані способи підключення зарядної станції
Як підключити зарядну станцію до домашньої мережі? Існує ще один небезпечний спосіб підключення зарядної станції "вилка-вилка". Для цього потрібно трижильний кабель з двома вилками.
Як відбувається підключення зарядної станції до мережі будинку:
- Спочатку відключається автомат електроживлення на щиті (квартира знеструмлюється).
- Одна вилка вставляється у зарядну станцію.
- Друга вилка приєднується до одного з розеток.
У квартирі з'являється струм, техніку можна приєднувати до розеток, як завжди. Але такий метод загрожує високими ризиками. Якщо випадково висмикнути вилку з розетки, її штепселі залишаються під напругою. Це особливо небезпечно для маленьких дітей та домашніх тварин, які можуть отримати удар струмом, якщо випадково торкнуться штепселів.
Друга небезпека – це проігнорувати відключення електроживлення на щиті. У такому разі при включенні світла зіткнуться два струми – від мережі та зарядної станції. Це виведе електростанцію з ладу, також може статися займання та пожежа у квартирі.
Також слід розуміти, що кожна станція зможе довго працювати у режимі постійних відключень світла. Підключення ДБЖ до 3 Вт до щита є недоцільним – він швидко вичерпає свій ресурс. Для способу підключення "вилка-вилка" підходять електростанції з більшою потужністю. Але такі прилади коштують досить дорого, ризикувати не раціонально. Краще придбати АВР або запросити електрика та встановити трипозиційний перемикач – витрати невеликі та безпека забезпечена.
Підключення чутливої техніки: чиста синусоїда
Іноді при підключенні до портативної зарядної станції техніка виходить із ладу. Це тому, що параметри приладу не розраховані на підживлення чутливої електротехніки. Щоб побутові прилади не ламалися, необхідно, щоб зарядна станція мала чисту синусоїду – це конфігурація сигналу ДБЖ.
Так як чутливою технікою можна вважати практично будь-який електроприлад у будинку, починаючи з фена і закінчуючи індукційними печами, то при покупці електростанції краще відразу вибрати ту, яка матиме чисту синусоїду. Щоб станція мала чисту синусоїду, вона повинна працювати на інверторі.
Правила експлуатації портативних зарядних станцій
Як уже згадувалося вище, при експлуатації портативних зарядних станцій потрібно дотримуватись правил, щоб прилад залишався працездатним довгий термін:
- Не розміщуйте станцію поблизу джерел тепла (радіатори опалення, обігрівачі), прямих сонячних променів або у вологому приміщенні.
- Використовуйте сертифіковані кабелі та адаптери.
- Якщо плануєте підключати кілька пристроїв одночасно, перевірте їхню сумарну потужність. Показник не повинен перевищувати вихідну потужність електростанції.
- Не бажано експлуатувати прилад в умовах сильної спеки чи морозу.
- Якщо станція тривалий час не використовувалася (більше 3 місяців), підзарядіть її, щоб уникнути деградації батареї.
- Оберігайте прилад від падіння та ударів. Якщо на корпусі з'явилися пошкодження, припиніть використання.
- Якщо електростанція під час експлуатації сильно нагрівається, періодично відключайте її і дайте їй охолонути.
- Не розбирайте та не спалюйте пристрій. Якщо воно вичерпало свій ресурс, утилізуйте його у спеціальних пунктах, щоб уникнути забруднення навколишнього середовища.
І останнє. Хоча портативна електростанція призначена для заряджання електроприладів, її також необхідно періодично заряджати. Це можна зробити трьома способами:
- від електромережі (звичайна розетка);
- від прикурювача в автомобілі;
- від сонячної панелі.
Найшвидший спосіб - це зарядка від електромережі, але в умовах її недоступності два інші способи мають право на існування. Під час заряджання ДБЖ не залишайте його без нагляду.
Висновки
Портативна зарядна станція – це альтернативне джерело живлення за умов постійних відключень світла. З її допомогою можна заряджати різну техніку - як побутову, так і професійну. Перш ніж розпочати експлуатацію приладу, необхідно ознайомитися з інструкцією та дотримуватися правил, щоб станція працювала довго.
Підключати техніку до портативної електростанції можна різними способами, але краще вибрати найбезпечніший метод, як підключити ДБЖ до мережі. Такими методами є підключення безпосередньо через подовжувач, АВР або механічний перемикач. Всі інші способи небезпечні, можуть вивести ДБЖ з ладу або призвести до пожежі та пошкодження майна квартири чи будинку.
Інші наші статті
Читайте також