Чому тече холодильник: причини та способи усунення
- Тече холодильник: найпоширеніші причини
- Чому тече з-під холодильника
- Чому накопичується вода всередині холодильника
- Чому тече морозилка в холодильнику
- Тече холодильник No-Frost: причини
- Як усунути причини протікання холодильника
- Усунення забруднення дренажних отворів
- Порушення з'єднання трубки зливу
- Знос ущільнювача
- Тріщина в контейнері для рідини
- Порушення роботи термостату
- Неправильна робота нагрівача випарника
- Витік фреону
- Підіб'ємо підсумки
Раптово потік холодильник – поширена проблема, що завдає масу незручностей власнику. Є ознакою порушення роботи пристрою, яке може призводити до зниження ефективності охолодження та псування продуктів.
У цій статті ми розглянемо основні причини, через які тече вода у холодильнику, запропонуємо прості та ефективні способи усунення проблеми, а також дамо цінні рекомендації щодо профілактики поломок. Наша стаття дозволить продовжити «життя» техніці, а вас уберегти від необхідності купити холодильник в Україні і витратити зайві гроші.
Тече холодильник: найпоширеніші причини
Тече холодильник усередині що робити та як вирішити проблему? Існує безліч причин, через які може виникнути протікання в холодильнику: від зносу ущільнювача, до поломки внутрішніх компонентів системи охолодження. Перш ніж братися за усунення поломки, важливо визначити, звідки саме з'являється вода.
В абсолютній більшості випадків, холодильники та морозильні камери течуть через одну з нижченаведених причин:
- Засмічення дренажних отворів;
- Поломка або зсунення трубки зливу;
- Зношування ущільнювальних гумок;
- Тріщини у контейнері для рідини;
- Некоректна робота термостату;
- Порушення роботи нагрівача випарника;
- Витік фреону;
- Дуже висока температура в приміщенні (перевищує експлуатаційні параметри – нагрівання всередині камери відбувається швидше, ніж охолодження).
Вищеперелічені несправності мають характерні прояви, за якими користувач може більш точно визначити тип і складність проблеми.
Чому тече з-під холодильника
Якщо тече холодильник знизу, це може бути викликано кількома причинами. Одним із найчастіших факторів течі з-під холодильника є засмічення або пошкодження дренажної системи. Коли дренаж забивається, вода починає накопичуватися на дні камери і зрештою витікає назовні. Також тече вода в холодильнику знизу якщо порушена герметичність з'єднань трубок зливу.
Для усунення проблеми рекомендуємо перевірити дренажні отвори на предмет засмічення та переконатися, що всі трубки надійно закріплені. Якщо проблему не було усунуто, можливо знадобиться кваліфікований ремонт дренажної системи.
Чому накопичується вода всередині холодильника
Коли тече холодильник усередині – що робити користувач може не здогадуватися. Адже вода з'являється з «нізвідки», без видимих джерел. Насправді, причина – це утворення конденсату на стінках, який скочується вниз, утворює калі, а потім калюжі всередині корпусу. Причиною такої поведінки холодильника може бути несправність термостата, який відповідає за підтримку оптимальної температури всередині камери. Його неправильна робота призводить до утворення конденсату, який не встигає випаровуватись.
У деяких випадках, поява води всередині холодильника може бути викликана зносом ущільнювача дверцят. Якщо ущільнювач не забезпечує достатньої герметизації, вологе тепле повітря з приміщення потрапляє всередину холодильника і утворює конденсат. Щоб вирішити цю проблему, перевірте якість прилягання ущільнювача, при необхідності замініть його.
Чому тече морозилка в холодильнику
Якщо морозилка потекла в холодильнику – це серйозний сигнал про несправність обладнання. Однією з найпоширеніших причин є порушення роботи системи No-Frost. У морозильній камері зазвичай є спеціальні нагрівачі, що запобігають утворенню льоду на стінках камери. Якщо вони виходять з ладу, лід починає накопичуватися на стінах, після чого тане та утворює водяні калюжі.
Другою поширеною причиною є витік фреону з системи охолодження холодильника. Внаслідок чого пристрій перестає працювати належним чином, а в морозильній камері з'являється вода.
Враховуючи високу складність цієї проблеми, виправити її самостійно складно – потрібний професійний ремонт техніки. Точно відповісти на запитання, що робити якщо холодильник тече, зможе тільки майстер після діагностики.
Тече холодильник No-Frost: причини
Холодильники із системою No-Frost не мають проблеми намерзання льоду на стінках, але вони не застраховані від появи проблем та поломок. Якщо потік холодильник з No-Frost – це може статися через: поломку вентилятора (що забезпечує циркуляцію повітря всередині камери), порушення роботи нагрівача випарника або засмічення дренажних отворів.
Також вода всередині камери холодильника може з'явитися через неправильну роботу термостата, компресора, чи порушення герметичності системи (випаровується фреон).
Як усунути причини протікання холодильника
Розглянувши основні причини течії води в холодильнику, ви зможете правильно діагностувати тип і складність проблеми. Потім необхідно перейти до її усунення – це можна зробити двома способами: самостійно (нескладні проблеми) або із залученням майстра (складні поломки).
Усунення забруднення дренажних отворів
Якщо потік холодильник знизу, насамперед необхідно перевірити прохідність дренажних отворів. Це можна зробити самостійно, за допомогою спеціального сантехнічного йоржика, гнучкого дроту або вушної палички – введіть їх в отвір згори-донизу та здійсніть очищення. Перед початком робіт, відключіть холодильник від мережі, дочекайтеся поки льоду відтає.
Якщо засмічення занадто серйозне і вам не вдається виконати очищення дренажного отвору самостійно, необхідно викликати майстра. Він усуне засмічення за допомогою спеціального обладнання.
Порушення з'єднання трубки зливу
Найчастіше зміщення трубки зливу відбувається в моменти транспортування і переміщення холодильника по будинку. Трубка вивалюється з піддону, а конденсат витікає на підлогу. Для вирішення цієї проблеми достатньо вставити трубку на місце.
Також можливі механічні пошкодження трубки зливу. У цьому випадку буде потрібно виконати її герметизацію або повну заміну. Усунути тріщину можна за допомогою герметика – зовні залийте місце ушкодження та дочекайтеся висихання герметика.
Знос ущільнювача
Природне зношування ущільнювальних гумок або їх механічні пошкодження призводять до втрати герметичності внутрішньої камери холодильника, через що виникає надмірна конденсація на внутрішніх стінках і з'являються калюжі води.
Перевірити герметичність можна за допомогою джерела світла: помістіть всередину холодильника, закрийте двері, а потім вимкніть світло в приміщенні. Якщо цілісність ущільнювачів порушена, ви побачите свічення у місцях поганого прилягання ущільнювача до корпусу холодильника. Проблема усувається шляхом заміни старого ущільнювача на новий.
Тріщина в контейнері для рідини
Практично у всіх сучасних холодильниках, контейнер для рідини виготовляється з пластику. Він досить крихкий, може легко зламатися при необережному транспортуванні та встановленні холодильника.
Усунути тріщину можна трьома способами:
- Залити герметиком – нанесіть товстий шар герметика на тріщину, з обох боків контейнера та дочекайтеся його висихання;
- Запаяти паяльником – проведіть розпеченим жалом паяльника по місцю розколу. Під впливом температури, пластик «склеїться» і поверне герметичність ємності;
- Заклеїти суперклеєм – залийте тріщину суперклеєм і зверху посипте содою. Дочекайтеся висихання та повторіть процедуру 2-3 рази.
Порушення роботи термостату
Неправильна робота термостата супроводжується некоректною періодичністю включення-вимкнення компресора, що призводить до недостатнього або надмірного охолодження внутрішніх камер.
Самостійно усунути цю проблему неможливо, тут потрібно замінити пристрій на новий.
Неправильна робота нагрівача випарника
Поломка ТЕНу випарника призводить до утворення інею на стінках камери холодильника, а при попаданні всередину камери кімнатного повітря та підвищення температури відбувається його відтавання – це веде до утворення течі всередині корпусу.
Усунення цієї проблеми вимагає якісної діагностики холодильника, розбирання корпусу та заміни несправного ТЕНу на новий.
Витік фреону
Недостатня кількість фреону в системі охолодження не дозволяє холодильнику працювати в штатному режимі і підтримувати необхідну температуру в холодильній та морозильній камерах. Після витоку фреону, морозилка починає швидко розморожуватися, а контейнер для рідини швидко переповнюється водою і з'являється теча.
Проблема усувається шляхом виконання герметизації системи охолодження з закачуванням нового фреону.
Підіб'ємо підсумки
Протікання в холодильнику – неприємна проблема, але її можна вирішити. Важливо своєчасно виявити порушення роботи пристрою, визначити причину несправності та усунути її самостійно або за допомогою кваліфікованого майстра.
Завдяки інформації з нашої статті ви тепер точно знаєте, що робити якщо холодильник тече!
Інші наші статті
Читайте також