Поради щодо вибору веб-камери для роботи та стримінгу
- Як вибрати веб-камеру для роботи: на що звернути увагу при покупці
- Найкращі веб-камери для стримінгу: що важливо для якісного зображення
- Оптика, фокусування та кут огляду
- Матриця, роздільна здатність і мегапікселі
- Частота кадрів та формат відео
- Як вибрати хорошу веб-камеру для стримів та відеодзвінків
- Додаткові функції та можливості веб-камер
- Як вибрати камеру з мікрофоном і чи варто?
- Рейтинг веб-камер для комп'ютера: найкращі моделі для роботи та стримінгу
Вибір потрібної веб-камери – важливе завдання, яке безпосередньо впливає на якість взаємодії, будь то робочі відеодзвінки, стримінг, навчання чи створення контенту. Різні завдання вимагають різних характеристик від використовуваної: для звичайних відеодзвінків достатньо камери з базовою роздільною здатністю та вбудованим мікрофоном, у той час як для професійної роботи та стримінгу потрібні більш досконалі та функціональні пристрої, що підтримують автофокус, широкі кути огляду, високу частоту кадрів та інші можливості.
У цій статті ми докладно розглянемо питання про те, як вибрати хорошу веб камеру для роботи та стримінгу, які параметри повинен мати пристрій для максимально ефективного вирішення конкретних завдань, а також розповімо про кращі веб-камери для комп'ютера.
Як вибрати веб-камеру для роботи: на що звернути увагу при покупці
При покупці веб-камери для роботи, насамперед, необхідно визначити, для яких саме завдань вона буде використовуватися: навчання, фріланс, офісна робота, викладацька діяльність тощо. Адже камери для роботи мають свої особливості, вони повинні витримувати тривалі щоденні навантаження і забезпечувати безперебійне з'єднання, навіть при погіршенні сигналу мережі. При цьому кожна робота має свою специфіку, яку варто враховувати в процесі вибору камери з конкретними характеристиками.
Яку краще купити веб-камеру для роботи, основні критерії:
- Визначте мету використання камери – виходячи з поставлених завдань, визначаються важливі параметри пристрою, який необхідно придбати.
Якщо ви плануєте використовувати камеру для відеодзвінків або онлайн-нарад – такі завдання не вимагають від пристрою високих технічних характеристик, підтримки роздільної здатності 4К або HDR. Камери з роздільною здатністю FullHD і частотою 30 кадрів/сек, наприклад, веб-камери A4Tech, забезпечать цілком прийнятну якість відео для звичайних відеодзвінків у Zoom, Skype, Microsoft Teams, месенджерах і т.д.
Якщо ваша робота пов'язана зі створенням відеоконтенту, наприклад, для навчальних курсів або спеціалізованих онлайн-уроків, вам знадобиться серйозніше обладнання з автофокусом і гарним мікрофоном. Для тих хто веде багатогодинні робочі стріми, важливими стають додаткові параметри: частота кадрів, підтримка освітлення, кути огляду та ін.
- Роздільна здатність та якість зображення – прямо впливають на чіткість і деталізацію картинки, яку бачать ваші співрозмовники або з якою записується відео.
Для більшості робочих завдань або онлайн зустрічей достатньо роздільної здатності FullHD (1920х1080px) – ця роздільна здатність забезпечує достатню чіткість і деталізацію зображення для спілкування з колегами або клієнтами. Наприклад, при використанні Skype, для передачі картинки такої якості буде достатньо стабільного інтернет-з'єднання зі швидкістю 2-3 Мбіт/сек (цілком вистачить навіть мобільного 3G/4G). Для більш складних завдань рекомендуємо використовувати камери з роздільною здатністю 2К або 4К, але в цьому випадку для стабільної трансляції буде потрібно інтернет-підключення на швидкості від 15 до 25 Мбіт/сек.
- Частота кадрів – параметр, який визначає плавність зображення, що транслюється або записується.
Для робочих відеодзвінків у Zoom, Skype або Microsoft Teams цілком достатньо 30 кадрів/сек. Така частота дає гідну якість відео при невеликій витраті інтернет-ресурсів. Але для динамічних трансляцій та онлайн-занять, особливо якщо на відео є велика кількість активних рухів (фітнес, танці, досліди з динамічними предметами тощо), перевагу варто віддати камерам із частотою 60 кадрів/сек – це дозволить передавати рухи без ривків та затримок, при цьому буде потрібний стабільний інтернет зі швидкістю не менше 10 Мбіт/сек.
- Фокусування та кут огляду – відповідають за чіткість зображення та ширину захоплення простору у кадрі. Фокусування допомагає камері автоматично налаштовуватися на об'єкт, забезпечуючи його різкість навіть під час руху. У свою чергу, кут огляду визначає скільки простору навколо користувача може захопити камера.
Якщо камера буде використовуватися для звичайних онлайн-нарад або занять, достатньо вибрати модель яка володіє невеликими кутами огляду 70-90 градусів та автофокусом (99% сучасних моделей веб-камер мають автофокус). Але, якщо робота передбачає одночасну появу в кадрі відразу кількох учасників, варто зупинитися на виборі веб-камери з широкими кутами огляду (до 120 градусів).
- Вбудований мікрофон – встановлений за замовчуванням у більшості представлених на ринку веб-камер. Є зручним рішенням, що об'єднує в одному пристрої все необхідне онлайн спілкування.
Для користувачів, які працюють вдома або в індивідуальних кабінетах, вбудованого мікрофона у веб-камері буде достатньо для вирішення більшості робочих завдань. Але якщо ви працюєте не один і навколо є фоновий шум, такі мікрофони не можуть забезпечити найкращу якість звуку. Для якісного спілкування через веб-камеру, в умовах навколишніх звуків краще використовувати зовнішні мікрофони з функцією шумозаглушення. Також окремі мікрофони варто обирати тим, хто висуває підвищені вимоги до якості звучання навіть у простих завданнях.
- Сумісність – веб-камера має бути повністю сумісна з вашим комп'ютером або ноутбуком.
Перед тим як придбати пристрій, переконайтеся, що він підтримує роботу з операційною системою: Windows, MacOS, Linux або іншою. Варто пам'ятати, що деякі старі моделі веб-камер можуть не підтримувати роботу в сучасних версіях ОС і навпаки (нові веб камери в старих версіях ОС).
Тепер ви знаєте, як вибрати хорошу веб камеру для робочих завдань, і зможете придбати відповідний пристрій з оптимальним співвідношенням ціни та функціональності.
Найкращі веб-камери для стримінгу: що важливо для якісного зображення
Щоб створювати якісний відеоконтент для YouTube, Twitch та інших стримінгових платформ, веб-камера повинна відповідати вищим вимогам, ніж можуть запропонувати прості бюджетні рішення. Явними лідерами сегменту є веб-камери Logitech, але також зустрічаються дуже непогані моделі інших брендів: HyperX і Razer та ін.
Для стримінгу у високій якості, важливий не тільки номінальна роздільна здатність відеокамери, а й комплекс інших параметрів: світлочутливість, якість лінз, сумісність зі спеціалізованим програмним забезпеченням для стримінгу і т.д. Тому нижче ми докладніше розберемо, що важливо для якісного зображення у стримах.
Оптика, фокусування та кут огляду
Коли йдеться про створення якісної картинки, з урахуванням динамічності ваших рухів та набору інших зовнішніх факторів – оптика, фокусування та кут огляду стають найважливішими параметрами будь-якої сучасної веб-камери для стримінгу:
- Оптика (тип лінз) – камери зі скляними лінзами забезпечують більш високу якість зображення ніж пристрої з пластиковими або комбінованими аналогами. Особливо різниця помітна, якщо ви ведете стрим у вечірній час з приглушеним світлом. Скляні лінзи роблять картинку чіткішою. Але варто розуміти, що пристрої зі скляною оптикою коштують дорожче, ніж із пластиковою або комбінованою;
- Фокусування – автофокус незамінна функція для стримерів, які рухаються у кадрі. Використання веб-камери з автофокусом при створенні контенту, забезпечить постійну чіткість зображення – камера автоматично фокусується на вашому обличчі, навіть якщо ви змінюєте положення. Моделі з ручним фокусуванням можна використовувати лише для специфічних стримінгових завдань, коли потрібно зняти фіксований ракурс;
- Кут огляду – прямо не впливає на якість зображення. Однак, він відіграє важливу роль, коли потрібно захопити велику площу кадру. Якщо ви завжди стриміте один – можна вибирати камери зі стандартними кутами огляду 70-90 градусів, але якщо передбачається участь у стримі інших учасників, які з'являтимуться у кадрі одночасно – оптимально використовувати камери з широкими кутами огляду (до 120 градусів).
Матриця, роздільна здатність і мегапікселі
Роздільна здатність камери, матриця та мегапікселі – це ключові параметри вебки, які впливають на якість передачі кольорів, чіткість та здатність пристрою ефективно працювати при слабкому освітленні. Розберемо кожен параметр докладніше:
- Матриця камери – відповідає за перетворення світла на цифрове зображення. Моделі камер з гарною матрицею видають «чисту» картинку, у той час як пристрої з матрицею нижчої якості можуть видавати «шуми», особливо при роботі в недостатньо освітлених приміщеннях. Матриця буває двох популярних типів: CMOS та CCD. CMOS має порівняно невисоку вартість та гарний відгук, встановлюється у більшість недорогих та середньобюджетних камер. CCD забезпечують відмінну якість деталізації та кольоропередачу, коштує дорожче, підходить для вирішення професійних стримінгових завдань;
- Роздільна здатність – відповідає за деталізацію картинки. Чим вища роздільна здатність камери, тим більше точок формує зображення на стандартній площі. Full HD (1920х1080p) – стандарт для більшості сучасних камер. Але стримерам, які прагнуть отримати високу та ультра високу якість контенту варто розглядати моделі з 2К (2560х1440p) або 4К роздільною здатністю (3840х2160p) – це дозволить глядачам побачити найдрібніші деталі. Але потрібно враховувати, що для трансляції відеопотоку в такій роздільній здатності потрібно мати потужний ПК та інтернет зі швидкістю 15-25 Мбіт/сек;
- Мегапікселі – кількість мегапікселів камери визначає максимальну роздільну здатність, з якою можна записувати відео. Більшість веб камер для стримінгу мають роздільну здатність від 2 до 8 мегапікселів, де 2 Мп – це FullHD (1920х1080px), а 8 Мп – це 4К (3840х2160px).
Вирішуючи яку вебкамеру вибрати для стриму треба пам'ятати, що спиратися варто не тільки на «голі» технічні характеристики пристрою, але і на якість компонентів.
Частота кадрів та формат відео
Формат відео та частота кадрів відповідають за плавність та якість трансляції/відеозапису. Особливо ці параметри важливі для стримерів, що працюють з динамічним контентом. Розглянемо кожен параметр докладніше:
- Частота кадрів (fps) – буває 30 або 60 fps (кадрів на секунду). Якщо ви плануєте транслювати ігри або займатися активними діями (танці, фітнес тощо), краще вибрати камеру з частотою оновлення 60 кадрів – картинка буде максимально плавною, а рухи природними;
- Формат відео – буває різним, популярні: MJPEG, H.264, H.265, M4R, DIVX, MP4 та ін. Формат H.264 найпоширеніший варіант для стримінгу, він дозволяє зберігати відео у високій якості за відносно невеликого розміру файлу. Наприклад, якщо ви ведете прямі трансляції у форматі H.264 – це знизить навантаження на ваш комп'ютер та інтернет порівняно з MJPEG. Формат H.265 пропонує ще більшу швидкість стиснення без втрати якості, що корисно при трансляції в 4К, але він також вимагає сумісності з найсучаснішим програмним забезпеченням та використання більш потужного обладнання (високопродуктивного ПК).
Вище ми поговорили про технічні характеристики сучасних веб-камер для стримінгу, перейдемо нижче до їх функціональних можливостей.
Як вибрати хорошу веб-камеру для стримів та відеодзвінків
Бувають ситуації, коли користувачеві потрібна веб-камера, яка здатна справлятися одразу з кількома завданнями – чи то робочі відеодзвінки та конференції, чи стрими і створення контенту. У таких випадках особливо важливо знайти універсальне рішення, яке забезпечить як якісне зображення/звук для професійного спілкування, так і високі стандарти для прямих трансляцій на стримінгових сервісах.
Сучасні веб-камери здатні запропонувати безліч додаткових функцій, які будуть корисними для обох сценаріїв використання пристрою. Але щоб вибрати оптимальну веб-камеру, потрібно враховувати низку ключових характеристик та функціональних можливостей.
Додаткові функції та можливості веб-камер
- Вбудоване підсвічування – корисна функція для тих, хто часто використовує камеру в умовах недостатнього освітлення (ввечері, у темних приміщеннях тощо). Камера з підсвічуванням допоможе підсвітити ваше обличчя, покращити видимість та деталізацію. Деякі моделі камер мають підсвічування кільцевого типу, що забезпечує більш рівномірне підсвічування;
- Шумопридушення мікрофону – особливо корисно для користувачів, які використовують камеру в галасливому домашньому, офісному чи вуличному середовищі, але не бажаючих купувати окремого мікрофону з шумозаглушенням. Як правило, зустрічається в моделях середньоцінового та преміального сегменту. Шумопридушення покращує якість звуку та мінімізує кількість фонового шуму;
- Функція автофокусу – корисна для користувачів, які багато рухаються перед камерою. Автофокус забезпечує чітке зображення вашого обличчя, незалежно від того, наскільки часто ви змінюєте положення;
- Підтримка HDR (High Dynamic Range) – покращує якість зображення у складних умовах освітлення.
Крім ключових функцій, в деяких камерах зустрічаються невеликі зручні можливості. До них можна віднести: фізична шторка на об'єктив, технологія TrueColor (посилення кольору), RightLight (авторегулювання яскравості), режим нічної зйомки, підтримка хромакей технології, вертикальної зйомки і т.д.
Як вибрати камеру з мікрофоном і чи варто?
Багато веб-камер оснащені вбудованими мікрофонами – це дозволяє користувачеві отримати пристрій 2 в 1 та заощадити на покупці окремого мікрофону. Однак вбудовані мікрофони часто мають посередню якість і суттєво поступаються зовнішнім. Яку краще купити веб-камеру з мікрофоном або без, розглянемо основні за та проти.
Плюси вбудованих мікрофонів:
- Зручність – не потрібно купувати окремий пристрій;
- Компактність – менше проводів та обладнання на робочому столі;
- Економія – вбудований мікрофон робить веб-камеру лише трохи дорожчою.
Мінуси вбудованих мікрофонів:
- Якість звуку – зазвичай значно нижча, ніж у окремих мікрофонів, особливо за відсутності функції шумоподавлення;
- Низька функціональність – мають обмежені можливості настроювання та регулювання звуку.
Виходячи з перерахованих вище переваг і недоліків, ви зможете легко вибрати яку вебкамеру вибрати для стриму та роботи, з урахуванням ваших вимог та сценаріїв використання.
Рейтинг веб-камер для комп'ютера: найкращі моделі для роботи та стримінгу
На ринку представлено безліч веб-камер, кожна з них може стати гарним вибором для різних цілей. Ми розглянемо кілька найкращих моделей з різних цінових сегментів, які користуються високою популярністю в Україні для роботи та стримінгу:
- Logitech C920 HD Pro – дуже популярна модель на ринку. Позиціонується як універсальне рішення для професійної роботи та стримінгу. Забезпечує відмінну якість зображення у роздільній здатності Full HD та має автофокусування;
- A4Tech PK-910P – бюджетна вебкамера з гарною якістю зображення. Підтримує роздільну здатність Full HD і має широкий кут огляду. Достойне рішення для відеоконференцій, повсякденних завдань та стримінгу початкового рівня;
- Logitech StreamCam – спеціалізоване рішення для професійних стримерів. Підтримує запис у форматі Full HD 60 кадрів/сек. Має підтримку вертикальної зйомки для TikTok, Instagram та інших платформ.
З нашої статті ви дізналися, як вибрати хорошу веб-камеру для роботи та стримінгу, виходячи зі своїх потреб та орієнтуючись на ключові характеристики пристроїв. Ми впевнені, що ви зробите правильний вибір!
Інші наші статті
Читайте також