Чому шумить холодильник і як зменшити гул: корисні поради
- Основні проблеми, що викликають шум холодильника
- Заважають предмети всередині камери холодильника
- Неправильне встановлення холодильника
- Вібрація корпусу чи його механічних елементів
- Порушення роботи компресора
- Проблеми з капілярною трубкою
- Проблема шуму у холодильників з крапельною системою
- Шумить холодильник але не морозить
- Висновок
Сучасні холодильники працюють досить тихо і не завдають незручностей власникам. Але іноді шум може істотно посилюватися, аж до гучного «тарахтіння», яке викликає гострий дискомфорт у мешканців і навіть сусідів. Вирішити проблему можна двома шляхами: швидко усунути проблему самостійно, або купити холодильник новий та тихий.
У цій статті ми розглянемо, чому може шуміти холодильник, запропонуємо практичні поради, як зменшити шум холодильника або повністю усунути цей неприємний звук.
Основні проблеми, що викликають шум холодильника
Причин підвищеної шумності роботи холодильника може бути безліч: від погано закріплених полиць або нерівної установки обладнання до проблем з компресором. Розглянемо найпоширеніші проблеми, а також способи, як усунути шум холодильника самотужки.
Заважають предмети всередині камери холодильника
Неправильна організація внутрішнього простору камери є дуже поширеною причиною шуму в холодильнику. Якщо продукти покладені хаотично або розташовані занадто щільно, це може викликати вібрацію, особливо в моменти, коли компресор вмикається і холодильник починає працювати.
Шум усередині камери може посилюватися, якщо важкі предмети, такі як металеві каструлі, пляшки або банки з консервами, торкаються стінок холодильника або один одного. Щоб усунути цю проблему:
- Розподіліть продукти так, щоб вони не торкалися один одного і не торкалися стінок камери;
- Використовуйте пластикові контейнери для оптимального розміщення продуктів;
- Регулярно перевіряйте положення полиць, щоб уникнути їх зміщення.
Неправильне встановлення холодильника
Відповідно до вимог виробників холодильників та морозильних камер, техніка має бути розміщена строго за рівнем: без «завалів» у будь-який бік.
Якщо холодильник встановлений на нерівній поверхні або його ніжки не були відрегульовані, корпус може почати вібрувати, що призводить до додаткового шуму. Навіть невелике відхилення від горизонтального рівня викликає перекіс та посилення вібрації, особливо в періоди включення та роботи компресора.
Виправити проблему не складно: вирівняйте положення холодильника за допомогою будівельного рівня. Регулювання виконуйте налаштуванням висоти ніжок. Також переконайтеся, що корпус холодильника не торкається стін.
Вібрація корпусу чи його механічних елементів
У корпусі холодильника знаходиться велика кількість механічних елементів, таких як компресор, двигуни, вентилятори, система охолодження і т.д. Ці компоненти зазвичай кріпляться до корпусу спеціальними гвинтами, болтами або іншими елементами. Під час роботи холодильника надійність кріплення може слабшати (через вібрацію) – це призводить до поступового посилення гулу, деренчання та появи інших неприємних звуків.
Щоб вирішити цю проблему: перевірте надійність фіксації елементів корпусу, очистіть вентилятори, перевірте амортизатори компресора на надійність фіксації.
Порушення роботи компресора
Компресор є найгучнішим компонентом холодильника, він забезпечує циркуляцію холодоагенту в системі охолодження – цей процес часто супроводжується несильним гулом та вібрацією.
Причинами підвищення рівня шуму під час роботи компресора можуть бути:
- Природне зношування або перегрів компонентів;
- Порушення герметичності системи (компресор починає працювати на підвищених обертах;
- Технічні несправності пристрою.
Самостійно вирішити проблему шуму холодильника, пов'язану з порушенням роботи компресора практично неможливо – краще звернутися до фахівця, для проведення діагностики та ремонту. У 90% випадків необхідна повна заміна компресора або його окремих компонентів. Оптимальний варіант як зменшити шум холодильника у вашому випадку підкаже майстер.
Проблеми з капілярною трубкою
Засмічення або перегинання капілярної трубки порушує нормальну роботу системи охолодження холодильника і викликає шум при його роботі. Засмічення часто відбувається через накопичення бруду, частинок або інших сторонніх елементів, що блокують вільний проток холодоагенту в системі. У той час як вигин, найчастіше з’являється через механічний вплив на трубку: під час перевезення, перенесення та встановлення холодильника.
Цю проблему самостійно вирішити складно. Ефективну діагностику може провести лише спеціаліст, який має спеціальне обладнання. Профілактикою може бути регулярне обслуговування, яке включає перевірку стану капілярної трубки. Його рекомендується проводити раз на 2-3 роки.
Проблема шуму у холодильників з крапельною системою
Холодильники з крапельною системою охолодження досить популярні. Охолодження відбувається за допомогою випарника, розташованого на задній стінці корпусу. Коли компресор працює, у випарнику утворюється конденсат, який потім стікає через спеціальний дренажний канал.
При засміченні дренажного каналу порушується робота системи охолодження – це призводить до виникнення досить сильного шуму, а також утворення льоду на задній стінці холодильної камери. Вирішити проблему можна шляхом прочищення дренажного каналу від засмічення.
Шумить холодильник але не морозить
Якщо холодильник почав шуміти, але при цьому перестав нормально морозити – це вірна ознака накопичення льоду в морозильній/холодильній камері. Лід може утворюватися через неправильну роботу термостата, засмічення дренажного каналу або неправильну роботу вентилятора.
Ефективним способом усунення проблеми є повне розморожування холодильника. Якщо після цього проблема не зникла – перевірте стан вентилятора та термостата. Іноді потрібна їхня заміна.
Висновок
Шум холодильника, є проблемою з якою стикаються багато власників побутової техніки. Але завдяки нашій статті ви тепер знаєте як усунути шум холодильника у тому чи іншому випадку. Якщо проблему вирішити не вдалося самостійно – зверніться до сервісного центру!
Інші наші статті
Читайте також