Як обрати роутер?
- При покупці маршрутизатора необхідно врахувати такі параметри:
У статті ми розповімо про пристрій, правила вибору і характеристики роутера: швидкість, ширину покриття, корисні функції.
Router - це пристрій, завданням якого є пересилання даних як пакетів між різними сегментами мережі. Прилад може передавати дані як за кабелем, так і за допомогою бездротових технологій Wi-fi.
При покупці маршрутизатора необхідно врахувати такі параметри:
Швидкість.
Дротові порти зазвичай бувають 100Мбіт/c 1Гігабіт/с, але вже зустрічаються роутери з портами до 10 Гігабіт/с. Як правило, такі швидкості потрібні для роботи з відео, аудіо контентом або з великими обсягами даних. При бездротовому з'єднанні з WiFi на швидкість впливає багато факторів і не можна гарантувати якісь цифри. Правило може бути таким: що більше цифра бездротового з'єднання, то краще буде швидкість. Рекомендуємо роутери в маркуванні або характеристиках яких є швидкості від 1200 Мбіт/с і вище.
Частота.
Прийом даних за стандартом Wi-Fi може бути у кількох діапазонах. Основні діапазони:
- 2,4 ГГц - у цьому діапазоні більше радіус покриття, але повільніше швидкість і більше перешкод. Не рекомендуємо купувати роутери, які підтримують лише цю частоту.
- 5 ГГц - у цьому діапазоні швидкість набагато вища і набагато менша завад, при цьому і зона покриття трохи менша, ніж у діапазоні 2,4 ГГц. Обов'язково звертайте увагу, щоб роутер підтримував обидва діапазони.
Стандарти бездротового зв'язку
Як правило, в характеристиках або на упаковці роутера вказують максимально швидкий стандарт зв'язку. Це означає, що все повільніші стандарти він підтримує автоматично.
- IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n – застарілі. Ми не рекомендуємо купувати роутери, які підтримують лише ці стандарти.
- IEEE 802.11ac (спрощено WiFi 5) – адекватний і на даний момент найпоширеніший стандарт бездротового зв'язку.
- IEEE 802.11ах (спрощено WiFi 6) - найновіший і передовий. Рекомендуємо купувати роутери, які підтримують саме цей стандарт зв'язку.
Антени
Не важливі зовнішні або внутрішні антени. Коефіцієнт посилення впливає і що більше, тим краще. Для домашнього роутера можна брати 5дбі
Радіус охоплення.
Радіус покриття залежить від безлічі параметрів: потужність передавача, коефіцієнт посилення антени та інше. У тому числі параметри, які не можна помацати, наприклад, наявність або якість підсилювачів, виробник радіомодуля. Дорогі роутери мають, як правило, якісні підсилювачі на кожній антені та гарний, сучасний радіомодуль.
Режими роботи
Деякі виробники роблять по-справжньому універсальні пристрої з безліччю режимів роботи під будь-які ситуації. Ось основні:
- Точка доступу – режим у якому ваш роутер просто роздуватиме бездротовий сигнал. Цей режим потрібний, якщо у мережі вже є роутер, наприклад вам треба збільшити зону покриття мережі.
- Режим "моста" або режим "клієнта" – режим роботи в якому роутер отримуватиме сигнал з існуючої WiFi мережі та передаватиме його у свої дротові порти. Корисний режим, якщо у вас немає можливості тягнути дроти від роутера, а вам потрібно підключити пристрій (наприклад телевізор), який має тільки дротовий порт. Навіть якщо телевізор має WiFi адаптер, то в режимі мосту все буде працювати набагато стабільніше і якісніше.
- Репітер є підсилювачем вже існуючої бездротової мережі. Цей режим потрібний, якщо вам треба збільшити радіус покриття WiFi, але при цьому не можете або не хочете тягнути провід. Мінус такого режиму – суттєве падіння швидкості.
Фізичні характеристики
Від параметрів процесора залежить швидкість обробки даних - що більш швидкісні порти, то більше вписувалося навантаження на процесор. Чим більше оперативної пам'яті, тим більше підключень ви зможете робити одночасно, а також завантажувати та вивантажувати великі файли.
Обов'язково повинні бути порти WAN, LAN і в деяких моделях також буває порт USB для підключення 3G/4G/5G модемів або підключення накопичувачів для створення, наприклад медіа-сервера за допомогою якого можна переглядати фото або відео контент прямо з роутера.
Інші наші статті
Читайте також