Мембранка або механіка: Вибираємо клавіатуру для ігор та роботи
- Принцип роботи мембранної та механічної клавіатур
- Переваги кожного із принципів роботи клавіатури
- Мембранка
- Механіка
- Особливості вибору з урахуванням потреб користувача
- Як визначити, який тип вам найкраще підходить?
Розберімось, чим відрізняється механічна клавіатура від мембранної – це допоможе вам зробити правильний вибір відповідно до індивідуальних потреб.
Принцип роботи мембранної та механічної клавіатур
Найлегше визначити, яка клавіатура краще – мембранна чи механічна, якщо зрозуміти, як вони влаштовані.
Розібравши перший тип, можна побачити мембранний пристрій у середині. Воно має тришарову структуру: верхній шар з доріжками, що проводять, середній ізоляційний і контактний майданчик для передачі сигналу при натисканні клавіші на контролер периферійного пристрою. Ковпачки клавіш виготовлені з пластику і при натисканні тиснуть на гумовий ковпачок, що повертає їх у вихідне положення. Клавіші кріпляться клямками й легко підтягаються викруткою. У стаціонарних пристроях точність натискання забезпечується геометрією шахти, у ноутах – ножичним механізмом.
Механіка забезпечує явне відчуття натискання, що допомагає у точному та комфортному наборі тексту, чого не завжди досягається на мембранці. Тут кожної кнопки використовується спеціальний перемикач, а замість гумового повернення - пружина. Існує кілька типів перемикачів:
- лінійні, що забезпечують рівномірне зусилля при натисканні та добре підходять для ігрових клавіш
- тактильні, що вимагають більшого зусилля ближче до точки натискання
- клацанні з аудіо відгуком
Оптичні варіанти, в яких натискання реєструється через перерву або пропускання променя світла, також належать до механіки. Надалі оптика може стати провідною технологією у боротьбі між мембранкою та механікою. Перемикачі можуть мати пряму або вигнуту пружину.
Переваги кожного із принципів роботи клавіатури
Механічна клавіатура проти мембранної – що ж вибрати? Для відповіді це питання, розберемося, які переваги має кожен із видів.
Мембранка
В області недорогих пристроїв мембрана популярніша серед користувачів. Якщо комп'ютер використовують не дуже часто, цей варіант є більш прийнятним через свої переваги:
- Тиша клавіш. Для робочого місця це не дуже важливо, але для приватного використання – навпаки. На такому девайсі можна працювати рано-вранці, не боячись розбудити сім'ю. У порівнянні з механікою, цей пристрій працює тихо.
- Більш ефективний захист від пилових частинок. Пластик і гума - не найміцніші матеріали, проте їх мінімальні зазори всередині пристрою заважають пилу накопичуватися, завдяки чому продовжується термін його служби.
- Компактний дизайн кнопки. Зручність: клава не займає багато місця на робочій поверхні.
- Вибір ходу клавіш: невеликий, середній чи великий.
- Легка вага.
В основному це – бюджетний варіант, але зустрічаються і дорогі девайси, що стоять понад 2000-3000 грн.
Механіка
Професійні гравці віддають перевагу цьому виду через явний тактильний відгук, що дозволяє швидко реагувати на ситуацію під час геймплею. Додаткові плюси:
- Високий ресурс. Механічні перемикачі забезпечують більше 50 млн. натискань, що значно перевищує мембрану. Це означає, що активне щоденне використання протягом багатьох років не вплине на продуктивність клавіш, на відміну від попереднього виду, що може втратити свою працездатність вже через рік інтенсивного використання.
- М'який та плавний хід. Завдяки специфіці механічних клавіш немає необхідності повністю натискати клавіші, що дозволяє швидше друкувати текст, забезпечує перевагу в іграх і знижує навантаження на кисті рук.
- Надійна та стабільна робота. На відміну від мембрани, де кнопки з часом можуть змінити свою геометрію, механічні клавіші зберігають свою надійність і стабільність протягом усього терміну служби.
- Низький час відгуку. Час відгуку становить приблизно 0,2 мс (у той час, як у мембранних клавіш воно становить приблизно 1 мс), що дає гравцям реальну перевагу у швидкісних ігрових сесіях.
- Міцний корпус. Більшість моделей мають металеву основу, іноді навіть лицьову панель також виконано з металу, що робить клавіатуру більш зносостійкою та надійною.
- Велика кількість перемикачів. Користувачі мають можливість вибрати кнопки з лінійним, тактильним або клацанням механізмом залежно від їх переваг.
- Додаткові функції. Багато моделей оснащені додатковим функціоналом, який робить їх привабливими для геймерів і для користувачів, які цінують точність. Можна відзначити функції антигостингу і клавіші, що налаштовуються, що робить досвід використання більш зручним і персоналізованим.
Ставляться до преміум-класу і коштують дорожче за своїх мембранних побратимів. Проте їхня довговічність, преміальні функції та підтримка виправдовують такі витрати.
Особливості вибору з урахуванням потреб користувача
При доборі аксесуарів важливо враховувати бюджет і конкретні потреби. Для рідкісного використання ПК не варто думати про питання: яку клавіатуру вибрати механічну або мембранну? Просто купуйте доступний варіант за ціною.
Крім типу пристрою, зверніть увагу на колір, підсвічування, метод підключення (провідниковий, бездротовий), наявність української розкладки.
Бездротові моделі популярні, але потребують періодичної заміни батарейок. Геймерам варто розглянути механіку, яка зазвичай краща за характеристиками. Також їм слід звернути увагу на спеціальні кнопки, роз'єми, підставку під долоні, вбудовану аудіокарту тощо. Враховуйте свої потреби, щоб вибрати відповідні опції. Наприклад, професійним гравцям не важливе підсвічування, оскільки вони не дивляться на кнопки.
Як визначити, який тип вам найкраще підходить?
Що ж у результаті краще – клавіатура мембранна чи механічна? Відповідь це питання залежить від ваших потреб. Перша – тиха, бюджетна, підходить для нечастого використання. Друга – точна, міцна, ідеальна для геймерів та активних користувачів. Якщо цінуєте тишу та легкість, ваш вибір – мембранка. Якщо потрібні тактильні відчуття та якість – механіка.
Інші наші статті








Читайте також