Переваги та недоліки моноблоків у порівнянні з традиційними комп'ютерними системами
- Що таке і як виглядає моноблок?
- Які переваги та недоліки моноблоків?
- Дизайн
- Загальна продуктивність
- Можливість оновлення
- Форм-фактор
- Ефективність охолодження
- Вбудоване сховище
- Підключення та налаштування
- Вартість
- Що зрештою?
Комп'ютери стали невід'ємною частиною життя кожного. Їх використовують скрізь, від дому та роботи, до навчальних закладів та геймерських салонів.
Незважаючи на таку популярність, вибір стаціонарних систем невеликий, їх дві: системний блок з монітором або моноблок. І якщо перші більшості людей добре знайомі, то як виглядає моноблок і які в нього переваги відомо далеко не всім.
У цій статті ми розберемо питання про те, що таке моноблок, які особливості він має, детально розглянемо переваги та недоліки моноблоків, а також у яких сценаріях використання вони проявляють себе найкраще.
Що таке і як виглядає моноблок?
Моноблок – це повноцінний комп'ютер, у якому є всі комплектуючі, як і у звичайному стаціонарному ПК:
- Материнська плата;
- Процесор;
- Оперативна пам'ять;
- Жорсткий диск;
- Відеокарта;
- Блок живлення та ін.
Усі комплектуючі інтегровані у єдиний корпус із монітором. По суті моноблок є повністю готовою до роботи системою, яка забезпечує суттєву економію простору.
Зовнішній вигляд моноблоку мало відрізняється від класичного монітора, за винятком більшої товщини дисплея або збільшеного розміру підставки – точна зовнішність залежить від обраної виробником конструкції. Основні комплектуючі можуть розміщуватись безпосередньо за дисплеєм або всередині підставки. У комплекті деяких моноблоків йдуть пристрої введення (клавіатура та миша), що відповідають дизайну корпусу, в інших ці пристрої потрібно придбати окремо.
Які переваги та недоліки моноблоків?
Унікальна конструкція моноблоку пропонує користувачеві низку значних переваг, але також має недоліки, які потрібно враховувати у процесі вибору. Розберемо докладніше основні за та проти комп'ютерного моноблока.
Дизайн
Моноблоки мають елегантний мінімалістичний дизайн, що надає робочому місцю акуратного та сучасного вигляду. Вони добре підходять для розміщення в офісному та домашньому інтер'єрі. Розміщення більшості кабелів усередині корпусу додатково покращує навколишній простір біля комп'ютера. Дизайн є однозначною перевагою моноблоків над традиційними ПК із моніторами;
Загальна продуктивність
Високі вимоги до компактності корпусу та неможливість встановлення високопродуктивного заліза роблять моноблоки схожими на ноутбуки – вони поступаються у загальній продуктивності стаціонарним ПК. При цьому моноблоки мають збалансовану збірку, що дозволяє вирішувати більшість повсякденних та офісних завдань, а також грати в не дуже вимогливі ігри (залежить від характеристик конкретної моделі).
Можливість оновлення
Моноблоки мають обмежені можливості апгрейду, часто в них можна поміняти або додати лише оперативну пам'ять та диск SSD. При цьому до місця заміни звичайному користувачеві дістатися досить складно. В той же час стаціонарний ПК з монітором дозволяє легко оновити практично будь-яку комплектуючу. Відсутність повноцінної можливості апгрейду системи моноблока – це однозначний мінус, який не дозволить покращити систему за її старіння або підвищення вимог користувача до продуктивності.
Форм-фактор
Форм-фактор є одночасно плюсом та мінусом комп'ютерного моноблока. Перевагою форм-фактора моноблока є його компактність, яка забезпечує мобільність та високі естетичні якості пристрою, а недоліком – неможливість повноцінного апгрейду, встановлення потужного габаритного заліза, а також якісного охолодження.
Ефективність охолодження
Через обмежені розміри корпусу моноблока, при високому навантаженні на залізо, можуть виникати проблеми з відведенням тепла та перегріванням системи (особливо при високій температурі в приміщенні). Але виробники таких систем намагаються випускати збалансовані збірки, які працюють у комфортному температурному режимі;
Вбудоване сховище
Більшість моноблоків комплектується лише твердотілими SSD накопичувачами на 250-256 Гб, 480-512 Гб чи 1 Тб. Вони не передбачають можливості встановлення додаткового жорсткого диска для зберігання важливих даних або розширення пам'яті. У той час як звичайні ПК позбавлені цієї проблеми.
Підключення та налаштування
Виконання в єдиному корпусі дозволяє провести налаштування та підключення моноблока значно простіше ніж стаціонарного ПК з окремим монітором. Пристрій продається вже в зібраному і готовому до роботи стані. Якщо в комплекті йде встановлена операційна система, для початку роботи достатньо підключити пристрій до мережі, приєднати клавіатуру та мишу та натиснути кнопку ввімкнення. Для стаціонарних ПК ця процедура складніша, а також займає більше часу.
Вартість
Ціна є одним з найважливіших факторів, під час порівняння всіх за та проти комп'ютера моноблока. Вона на боці стаціонарних комп'ютерів із монітором. Моноблоки, які мають слабші чи ідентичні характеристики коштують дорожче.
Що зрештою?
Зазначимо, що актуальність конкретних плюсів та мінусів комп'ютерного моноблока прямо залежить від цілей та сценаріїв використання обладнання. Для кожного користувача важливість кожної переваги та недоліку буде різною, тому вибір на користь конкретного пристрою необхідно робити, виходячи зі своїх потреб та бажань!
Інші наші статті
Читайте також