Підбираємо найпотужніший процесор Intel
- Як підібрати процесор Intel
- Який краще взяти процесор Intel: з графічними елементами чи без них
- Найкращий варіант процесора Intel для ігор
- Найкраща техніка для вирішення побутових завдань
- Найкращий тип процесора Intel для професіоналів
- Найкращий варіант процесора Intel для ентузіастів
- ТОП-5 процесорів Intel у 2023 році
Який процесор Intel взяти для практичного застосування? Останні кілька років з'явилися на ринку нові потужні моделі. Техніка перейшла на 10-нанометровий технологічний процес, завдяки чому енергоефективність та продуктивність зробили великий стрибок уперед. Якщо порівнювати актуальні та старі серії, то характеристики стали кращими приблизно на дев'ятнадцять відсотків. Що стосується приросту саме потужності, то рівень варіюється від п'ятнадцяти до тридцяти відсотків. Все залежить від способу тестування та безпосередньо області експлуатації.
Розробники додатково змінили ще й архітектуру процесора. Тепер ви можете отримати відразу шість мільярдів транзисторів, що знаходяться на площі, що не перевищує 269 квадратних міліметрів. Попри те, що компанія-виробник відчувала деякі складнощі, вона отримала весь максимум із 14-нм процесора. Тому він вважається досить привабливим за ціною, але пропонує відмінний функціонал.
Як підібрати процесор Intel
Під процесором розуміють спеціалізований обчислювальний центр, якого не може працювати будь-який комп'ютер, що займається проведенням логічних, арифметичних операцій. Додатково обладнання формує сигнали, необхідні для того, щоб інші системні компоненти працювали коректно. Зупиняючись на Intel Core, незалежно від лінійки, можна розраховувати хороші характеристики. Бренд цінує лояльність цільової аудиторії, позитивну репутацію, тому застосовує найкращі комплектуючі.
При підборі процесора звертайте увагу на:
- тактову частоту
- кількість ядер
- кількість потоків
Перший показник вказує конкретне число, що означає кількість операцій, з якими може впоратися процесор за певну одиницю часу. Що вище, то краще. З цим розбереться навіть новачок, оскільки підводні камінці відсутні.
Щодо ядер, то це вже самостійні блоки, що орієнтуються на обчислювальні процеси. Застосовують для того, щоб можна було швидко, точно та якісно реалізовувати послідовні лінійні завдання. Якщо брати, наприклад, одинадцяте покоління, потужний варіант процесора – це шість чи вісім ядер.
Потоки є частиною виділених та програмних областей. Знаходяться у процесорному ядрі. Розділ можливий залучення двох послідовних команд. Усі вони різні.
Багатопотоковість у процесора досить проста. В ідеалі має бути два напрями логічного типу. Вони працюють значно краще, ніж одна фізична. Особливо це актуально для ігор чи графіки.
Який краще взяти процесор Intel: з графічними елементами чи без них
Вбудований графічний канал – один із найважливіших критеріїв підбору процесора. Якщо перед вами стоять такі завдання, як просто навчання або робота на ноутбуці, не потрібно витрачатися на потужну відеокарту. Для нормального функціонування досить просто CPU, доповнене графічним інтегрованим ядром. Так не доведеться додатково купувати дискретну відеокарту. Але що з нею, що без неї ви особливо не помітите змін у характеристиках.
Найчастіше карта дискретної моделі потрібна геймерам. Сучасні ігри відрізняються підвищеним показником FPS, тому AMD чи Nvidia просто не підходить. Також цей елемент потрібний, щоб справлятися з професійними завданнями, які стосуються промальовування моделей, графіки.
Що стосується розблокованого множника, то він може бути присутнім, так і відсутнім. У випадку з аналізованим процесором Intel, його виробник позначається індексом, що називається «К». Перевага наявності в тому, що так власник отримає максимальну потужність при реалізації робочих завдань, так і в іграх.
Але якщо ви не плануєте налаштовувати вольтаж, множник, BIOS та інші оверклокінґські характеристики, то тоді не варто й витрачатися на розблокований множник. У середньому, цінник з його наявністю збільшує загальний прайс на 20–30 відсотків, залежно від обраної моделі. Але вкладатись чи ні – вирішувати виключно вам.
Найкращий варіант процесора Intel для ігор
Який тип процесора для ігор найкращий серед представлених на ринку зараз? Є кілька моделей, які оптимально підходять для ігрових ноутбуків або персональних комп'ютерів. Наприклад, можете звернути увагу на шестиядерну техніку, яка називається Core i5-11600KF. Вбудована графіка відсутня. Але є розблокований множник. Процесор підтримує таку функцію як Hyper-Threading. У результаті ви отримаєте підтримку на дванадцять потоків, що дуже практично для сучасних ігор, незалежно від їхньої потужності та деталізації.
Якщо брати саме ціновий діапазон, то це найдоступніше рішення новинок. Частоту можна варіювати від 3,9 до 4,9 ГГц, що практично. Необов'язково робити це вручну. Можна ввімкнути автоматичний режим, який аналізує завдання та адаптується до них. Так ви покращите енергоспоживання процесора та його виділення тепла.
Восьмиядерний процесор буде актуальним ще щонайменше п'ять років, тому вкладатись у подібне рішення досить вигідно. Вам не доведеться міняти техніку вже за рік чи два. Гарантовано тривалий життєвий цикл. Чим більше потоків та ядер, тим краще. Розробники ігор орієнтуються високі показники. Якщо хочете отримати щось потужніше, вибирайте Intel Core i7. Це практичне сімейство для геймерів.
Найкраща техніка для вирішення побутових завдань
Оскільки щоденні завдання простіші, ніж запуск ігор чи робочої програми з потужною графікою, можна вибирати не найдорожчий варіант, а щось бюджетніше, але не менш практичне.
Хорошим варіантом може бути Intel Core i5-11400. Йдеться про шестиядерний процесор, який продається вже із вбудованою графікою, тому вам не знадобиться витрачати гроші ще й на придбання дискретної відеокарти. Це значно спрощує та здешевлює збірку. Вбудована робоча частота базова. Її показник вбирається у 3.6 ГГц. Можна за бажанням увімкнути режим енергозбереження, але загалом тягне техніка не більше ніж 65 Вт. Це хороший варіант, як заощадити і при цьому не вимикати систему охолодження. Багато хто вибирає боксовий кулер. Його для повсякденності більш ніж достатньо.
При виборі побутової моделі процесора рекомендується враховувати:
- призначення
- потенційне максимальне навантаження
- продуктивність
- кількість ядер
- тип складання
Для бюджетної техніки рекомендується вибирати дев'яте чи десяте покоління процесорів. Для навчання, роботи із базовими програмами обладнання підходить оптимально.
Не завадить розглянути ще й мікропроцесори. Але в них присутні або два, або чотири обчислювальні ядра, не більше. Це старе рішення, але все ще актуальне при мінімальних навантаженнях та невеликій сумі, виділеній на придбання.
Найкращий тип процесора Intel для професіоналів
Якщо вам потрібно працювати з багатошаровими зображеннями, багатовимірними моделями, пакетами, монтажем відео, тривимірним проектуванням, вибирайте потужний процесор Intel. Модель Core i9-11900F відрізняється наявністю восьми ядер та шістнадцяти потоків. Розглядаючи тактову частоту варто назвати показник 5.2 ГГц. Розблокованого множника немає, але це особливо не позначається на характеристиках. Якщо доплатити, потім можна збільшити цей параметр у кілька разів. Продуктивність і така висока, тому не доведеться застосовувати техніку на межі її можливостей. Всі процеси зможуть протікати швидко та без сильного перегріву системи.
Модель виробник створив на основі 14-нанометрового процесора. Об'єм оперативної пам'яті може бути будь-яким, головне, щоб він не перевищував 128 Гб. Цього вистачить, щоб використати високі обчислювальні потужності та справлятися з робочими завданнями. Тепловиділення велике, але є потужна система охолодження, тому ноутбук чи персональний комп'ютер раптово не відключиться, що плюс.
Найкращий варіант процесора Intel для ентузіастів
Потрібен швидкий процесор? Поки що найкращим варіантом є техніка, що належить до сімейства Core i9. Це восьмиядерне обладнання. Виробник представив флагман, який має передові характеристики, їх складно знайти серед інших брендів за схожою вартістю.
Виділяють такі переваги:
- оптимальний теплопакет
- 16 вбудованих потоків
- 8 обчислювальних ядер
- підтримка функції Turbo Boost
- високий показник тактової частоти
Головне, на що потрібно дивитися – це розблокований множник. Завдяки цій характеристиці це відмінний варіант, який подобається багатьом ентузіастам. Ви отримаєте за відносно невеликі гроші передові технології та зможете збільшити швидкість роботи. Для цього потрібно просто встановити нову високоякісну материнську плату.
Якщо не підходить описана вище модель, ви можете вибрати Intel Xeon E5. Але такий процесор вважається досить складним. Без досвіду та знань буде непросто розібратися в установці, функціонуванні та основних особливостях. Але якщо стоїть на першому плані значна економія коштів та висока потужність, тоді слід точно звернути увагу.
ТОП-5 процесорів Intel у 2023 році
Який крутий процесор Інтел вибрати зараз? Збираючи техніку з нуля або просто доповнюючи її, потрібно продумати заздалегідь платформу, на якій ви хочете працювати. Важливо, щоб вона була перспективною, швидкою і не найдорожчою щодо комплектації. Процесор повинен відрізнятися гарною продуктивністю, але завжди співвідносні характеристики з якістю. Є акції, додаткові знижки, але надмірно низька вартість та відмінні параметри мають змусити задуматися. Краще вибирати якісний та перевірений бренд. Для цього Intel якраз чудово підходить.
Краще вибирати технологію із запасом на майбутнє. Чим більше потужності, тим краще. Зважайте на те, що техніка в середньому має бути актуальною протягом п'яти років або навіть більше. Тоді зможете розраховувати на отримання нових оновлень, підтримку та відмінні функціональні характеристики.
ТОП актуальних процесорів Intel:
- INTEL Core i3 12100F
- INTEL Core i5 11400F
Процесор INTEL Core i3 12100F бюджетний, працює на основі вбудованого чіпсету В660. Пам'ять підтримується у форматі DDR4, але сама збірка відбулася на платформі наступного покоління, тому якщо додати нові компоненти, то вийде значно модернізувати обладнання. Це буде дешевше, ніж у результаті купувати нову техніку за кілька років, щоб використати актуальний функціонал.
Друга модель приваблює користувачів підтримкою ОЗУ, частота якого досягає 3666 МГц, високою продуктивністю щодо низькою ціною. Плюс не потрібно додатково купувати та встановлювати потужну охолоджувальну систему, що величезний плюс.
Інші наші статті
Читайте також