Причини та вирішення проблеми зажовування паперу в принтері
- Що робити, якщо принтер зажував папір
- Основні причини застрягання паперу в принтері
- Як безпечно дістати застряглий папір із принтера
- Чому принтер зажував папір?
- Профілактика проблем із зажовуванням паперу в принтері
- Як уникнути застрягання паперу в майбутньому: правильний вибір паперу та налаштування принтера
Зажовування паперу принтером під час друку - одна з найпоширеніших проблем, з якою стикаються користувачі в офісі або вдома. Причини застрягання паперу можуть бути різними, починаючи з механічних несправностей принтера і закінчуючи неправильно підібраним папером. Розглядаємо основні причини зажовування аркушів і можливі рішення цієї проблеми.
Що робити, якщо принтер зажував папір
Якщо під час друку принтер почав зажовувати папір, не варто панікувати. Нижче ми розповімо, що робити, якщо в принтері застряг папір і порвався.
Основні причини застрягання паперу в принтері
Причин, чому принтер жує папір, може бути кілька. Найпоширеніші з них такі:
- Папір неправильно завантажено в лоток або нерівно вставлено в каретку. Аркуші надходять всередину принтера під кутом, що може спричинити їхнє застрягання. Також потрібно звернути увагу на те, щоб папір не був зігнутий або пом'ятий до завантаження в лоток.
- Якість паперу також має значення. Якщо аркуші занадто тонкі або товсті, глянцеві, з шорсткою поверхнею, нерівними краями, принтер може їх зажувати.
- Проблема може статися, якщо в лоток завантажено занадто велику пачку аркушів. У цьому разі принтер може захопити одночасно кілька аркушів для друку і зажувати їх.
- Іноді причиною застрягання паперових аркушів стає невідповідність налаштувань принтера. Якщо в налаштуваннях вказано папір звичайної щільності стандартного формату А4, а користувач намагається роздрукувати зображення на більш щільному фотопапері формату А5, то можуть виникнути неполадки.
- Дрібні предмети, як-от скріпки, скоби степлера, можуть застрявати в механізмах принтера і блокувати подачу паперу.
Крім того, причиною застрягання паперових аркушів часто стає знос механізмів принтера.
Як безпечно дістати застряглий папір із принтера
Діставати зажовані паперові аркуші з принтера Brother або іншої марки потрібно обережно, щоб не пошкодити механізми пристрою.
У принтері застряг папір, як його витягнути? Щоб усунути проблему, рекомендуємо дотримуватися такого плану:
- Перше, що потрібно зробити, якщо принтер зажував папір - це вимкнути його з розетки.
- Далі потрібно отримати доступ до області, де сталося застрягання. У різних моделей принтерів це може бути відсік подачі паперу, вихідний відсік, область навколо картриджів. У деяких моделей передбачено спеціальні дверцята на корпусі, через які можна усунути застряглий папір.
- Картридж із тонером необхідно витягти, щоб отримати повний доступ до області друку.
- Якщо застряглий аркуш знаходиться в полі зору, потрібно спробувати його дістати. При цьому тягнути за край потрібно акуратно і по ходу подачі паперу. Якщо папір не піддається, спробуйте зайти з тильного боку апарата і відтиснути два невеликих важелі, щоб звільнити аркуші (працює не у всіх моделях). Після вилучення уривків важелі потрібно повернути у вихідне положення.
- Обов'язково переконайтеся в тому, що вдалося прибрати весь папір із пристрою, включно з обривками. Якщо дрібні шматочки застрягли між роликами і щільно затиснуті, спробуйте на короткий час увімкнути принтер у розетку, щоб механізм почав рухатися. Це допоможе звільнити застряглий папір. Також варто перевірити лотки для подачі та виходу, у них теж можуть залишитися невеликі обривки або інші дрібні предмети, які необхідно прибрати.
- Після того, як вдалося усунути застряглий папір і обривки в принтері, потрібно вставити картридж із тонером або чорнилом на місце, повернути лотки і відсіки у вихідне положення, увімкнути електроживлення.
Якщо процедура вилучення пройшла нормально, принтер буде готовий до роботи.
Якщо принтер продовжить повідомляти про помилки, а під час друку заминати папір, необхідно звернутися по допомогу до сервісного центру.
Чому принтер зажував папір?
Принтер може заминати паперові аркуші з кількох причин:
- Неправильно відрегульовані напрямні. Якщо відстань між напрямними більша за завантажувані в лоток аркуші, папір може заходити в принтер косо, і він його може зажувати. Такий самий ефект може статися, якщо напрямні стоять на відстані, меншій за ширину аркуша. У цьому разі навіть якщо аркуш не застрягне, він може бути зам'ятий, а документ виявиться нечитабельним.
- Невідповідний папір. Принтери залежно від моделі налаштовані на певний тип паперових аркушів, які зазвичай мають щільність 70-90 г/м2. У разі використання більш щільних або тонких аркушів принтер може їх зажувати. Також не варто завантажувати в принтер зім'ятий, зігнутий, альбомний папір або зошитові аркуші.
- Повторно використовувані паперові аркуші. Іноді з метою економії деякі користувачі використовують чернетки для друку на зворотному боці.
- Обов'язково перевіряйте такий папір на наявність скріпок і скоб, щоб ці предмети не потрапили в механізми пристрою.
Крім того, принтер може зажовувати паперові аркуші через механічні несправності:
- Знос роликів, що захоплюють і протягують листи. Зчеплення таких роликів знижується, лист починає прослизати і застрявати.
- Деформація і поломка шестерень може статися через потрапляння в механізм подачі дрібних предметів і сміття. У результаті механізм працює нестабільно або повністю виходить з ладу.
- Датчики, які встановлені в деяких моделях принтерів, відповідають за рівномірну подачу паперових аркушів. Якщо вони покриваються пилом або залишками чорнила, це може призвести до неправильної роботи.
- Каретка з картриджами або друкуюча головка може рухатися по напрямних неправильно або застрявати, наштовхнувшись на друкований аркуш, що призводить до зминання останнього. Також із часом можуть зношуватися ремені, які переміщують каретку з картриджами і забезпечують роботу механізму подачі.
- У старих лазерних принтерах застрягання паперових аркушів може відбуватися через перегрівання тонера. Цю проблему вирішують обмеженням кількості сторінок у друці.
- Наприклад, якщо потрібно надрукувати 300 сторінок, а принтер зажовує аркуш на 100-й, то слід дати йому охолонути, а після продовжити роботу, давши команду друкувати наступні 100 сторінок.
Усі перелічені проблеми в механічному пристрої можуть виникати внаслідок тривалої експлуатації принтера й усуваються руками фахівців шляхом заміни зношених частин.
Профілактика проблем із зажовуванням паперу в принтері
Щоб не довелося діставати зажовані паперові аркуші з принтера, рекомендуємо вжити профілактичних заходів:
- обирайте якісний папір потрібного формату та щільності, які відповідають моделі пристрою;
- не використовуйте пом'ятий і зігнутий папір, аркуші із зошитів або альбомів;
- укладайте папір рівно, без перекосів;
- не відправляйте в лоток занадто товсті пачки аркушів;
- чітко відрегулюйте напрямні - вони мають відповідати розміру аркуша;
- не намагайтеся зупинити друк різким вимкненням живлення;
- не тягніть папір різко, якщо він застряг, щоб не пошкодити пристрій;
- проводьте регулярне обслуговування та діагностику техніки, щоб вчасно визначити знос деталей і замінити їх;
- оновлюйте драйвери принтера;
- використовуйте оригінальні картриджі та якісні витратні матеріали;
- стрибки напруги можуть призвести до поломки принтера - встановіть джерело безперебійного живлення (ДБЖ) або нормалізатор напруги.
- уникайте потрапляння всередину пристрою сторонніх предметів.
Крім того, якщо пристрій не використовується постійно, закривайте лотки, щоб у них не накопичувався пил, який може вплинути на якість друку та роботу техніки загалом.
Як уникнути застрягання паперу в майбутньому: правильний вибір паперу та налаштування принтера
Щоб друкувальний пристрій працював правильно і не довелося діставати зажовані аркуші, прислухайтеся до таких рекомендацій:
- Аркуші, що використовуються для друку, мають відповідати типу принтера. Наприклад, для лазерних пристроїв підійде щільніший папір - 80-120 г/м2 з гладкою текстурою. Шорсткий папір щільністю 80 м2 можна використовувати в струменевому принтері.
- Виберіть тип паперу - звичайний для стандартних офісних завдань, фотопапір для друку фотографій або щільні аркуші для друку візитівок і листівок. Принтер повинен підтримувати друк на відповідному типі паперу. Неправильно обрані паперові аркуші можуть застрявати.
- Вологість паперу теж відіграє роль. Оптимальний показник - 4,5-4,6%. Висока вологість може призвести до деформації та скручування аркушів, а надто низька - до злипання аркушів і застрягання в друкувальному блоці.
- Щоб друкувати на аркушах певного формату, правильно налаштуйте напрямні на необхідну відстань. Переконайтеся, що принтер підтримує потрібний формат.
- Перевірте налаштування принтера та підкоригуйте їх за необхідності.
- Зазвичай програма для обслуговування пристрою постачається разом із драйверами до нього.
- Встановіть необхідний тип і формат паперу, використовуйте функцію ручного подання для друку нестандартних документів.
- Якщо в моделі є функція автоматичного калібрування, використовуйте її після тривалого простою пристрою або заміни картриджів.
І останнє. Запускайте пробний друк перед початком роботи, якщо принтер довго стояв без діла, повернувся з ремонту, відбулася заміна картриджів або належить роздрукувати велику кількість документів. Пробний друк дасть змогу зрозуміти, що налаштування пристрою, тип і формат паперових аркушів підібрані правильно.
Інші наші статті
Читайте також