Що являє собою мережеве сховище даних NAS
- Що таке NAS?
- На що здатні NAS?
- Використання NAS
- Вибір мережевого сховища для дому
- Вибір мережевого сховища для офісу
Місця для зберігання файлів ніколи не буває багато, особливо коли йдеться про мультимедіа високої роздільної здатності. Зовнішній жорсткий диск хоч і зручний у певних випадках, але його потрібно носити з собою, що не завжди зручно. Для створення централізованої бібліотеки даних з можливістю віддаленого доступу часто використовуються мережеві сховища даних NAS.
Що таке NAS?
Отже, що таке? З першого погляду цей пристрій може здатися лише коробочкою з вбудованими жорсткими дисками і портом RJ-45, проте, насправді, це спеціалізований комп'ютер. Основна його функція полягає у збереженні файлів для всіх користувачів, які до нього підключені, та забезпеченні безперебійного доступу до цієї інформації.
Крім того, на відміну від звичайних зовнішніх жорстких дисків, таке мережеве сховище надає низку інших корисних функцій. Наприклад, систематичне резервне копіювання інформації з усіх пристроїв, приєднаних до нього. Це дуже корисна функція, адже нікому не хочеться втратити всю інформацію, накопичену за довгі роки через випадкову поломку комп'ютера.
На що здатні NAS?
Зазвичай базовий функціонал такого обладнання схожий. Загалом можна виділити шість основних здібностей:
- Зберігання контенту та забезпечення його безпеки.
- Надання віддаленого доступу до каталогів.
- Створення зручної організації файлів, що зовні нагадує стандартні папки на комп'ютері.
- Керування дозволами доступу, включаючи можливість додавання користувачів із дозволами на перегляд як усіх файлів, так і конкретних папок.
- Зберігання віддаленого контенту у загальному кошику та надання можливості його відновлення у разі випадкового видалення.
- Централізоване створення резервних копій даних за розкладом.
Крім того, багато додаткових можливостей можуть бути додані через завантаження додаткових пакетів з веб-ресурсів виробника. Наприклад, деякі пакети розширень можуть забезпечувати можливість:
- стримінгу, що дозволяє оптимізувати відео під формат, сумісний з конкретним пристроєм
- прослуховування радіо та створення плейлистів
- доступу до хмарного сховища
- синхронізації файлів між комп'ютером, ноутбуком та смартфоном
Також деякі розширення дозволяють інтегрувати мережеві сховища даних у систему відеоспостереження, що дозволяє не тільки робити записи відеопотоків з IP-камер, але й віддалено переглядати відео в режимі реального часу, налаштовувати записи за розкладом та надсилати сповіщення про тривожні події.
Використання NAS
Зараз майже кожна людина активно користується ноутбуком, смартфоном або планшетом. Вони надійно виконують свої функції, допомагають у роботі та розважають, однак у будь-який момент у цих гаджетів можуть виникнути проблеми. Нерідко виникають ситуації, коли доводиться встановлювати заново ОС, втративши при цьому важливі дані. У цьому випадку приходять на допомогу nas-пристрої, які надають зручний та безпечний спосіб зберігати, організовувати та обмінюватися контентом у домашній мережі. За допомогою них можна зберігати сімейні фотографії та відео, створювати резервні копії важливих документів та особисту бібліотеку мультимедіа.
Крім того, такий мережний пристрій зберігання може використовуватися для стримінгу мультимедійного контенту на гаджети в домашній мережі, забезпечуючи зручність доступу до різноманітних файлів з будь-якого пристрою в будь-який час.
Це обладнання створено, щоб спростити життя у кризових ситуаціях. Він налаштовується таким чином, щоб регулярно зберігати образи програмного забезпечення всіх пристроїв у домашній мережі. Образи включають програми, файли та налаштування - все те, що використовується щодня. Крім того, NAS найчастіше працює на операційній системі Linux і може бути під'єднано до гаджетів із будь-якої ОС, такої як Windows, Android або MacOS.
Також NAS має важливе значення для бізнесу. Кожна компанія оперує певним обсягом даних, їх захист від сторонніх втручань та доступ лише довірених співробітників є критично важливими аспектами. Також необхідно мати можливість створення резервних копій, щоб уникнути втрати цінного контенту.
Проте потенціал таких систем не обмежується цими завданнями. Наприклад, nas-пристрої підходять, якщо у вас велика родина, яка любить дивитися фільми у високій якості, або якщо ви фрілансер-відеограф, який потребує зберігання десятків або більше необроблених відеофайлів на особистому гаджеті.
Хоча таке обладнання може використовуватися і у великих компаніях, для цього будуть потрібні моделі з великим обсягом пам'яті. У результаті цей спосіб зберігання інформації майже універсальний.
Вибір мережевого сховища для дому
При виборі зберігання даних nas для домашнього використання враховуйте такі фактори:
- Місткість. Слід вибирати обладнання з достатньою місткістю для зберігання всіх файлів та враховувати апгрейд пам'яті у майбутньому.
- Кількість дисків. Для невеликого обсягу контенту достатньо одного NAS диска. У разі великої кількості інформації варто розглянути обладнання з двома або більше дисками.
- Продуктивність. У разі потреби передачі відеопотоків або ігор вибирайте високопродуктивний варіант зі швидким інтерфейсом підключення.
- Вартість. Ціна такого обладнання в Україні може значно змінюватись в залежності від моделі, характеристик та виробника.
- Безпека. Деякі моделі оснащені функціями захисту інформації – шифруванням та автоматичним резервним копіюванням.
Для домашнього використання підійдуть простіші моделі. Такі nas-пристрої можуть мати кілька відсіків для накопичувачів, які можна легко встановити без використання спеціальних інструментів, а також встановлену ОС зі зрозумілим веб-інтерфейсом.
Вибір мережевого сховища для офісу
Nas хмарне сховище, яке підходить для використання в офісі, повинно мати достатню місткість, щоб зберігати всю створювану та використовувану інформацію. Для забезпечення високої продуктивності та надійності важливо вибирати обладнання з кількома дисками.
При виконанні великого обсягу роботи з використанням даних необхідно набувати варіант з високою продуктивністю і швидким інтерфейсом підключення. Для офісних завдань може знадобитися використання потужніших професійних моделей, призначених для встановлення у стійку, з LAN-портами та можливістю створення широкої внутрішньої мережі з диференційованим доступом. Чим більше потрібно потужності сервера, тим більшою має бути кількість ядер ЦП, потужність процесорів, кількість накопичувачів, а також кількість портів та роз'ємів.
Інші наші статті








Читайте також