USB-hub - корисний девайс, що полегшує життя
- Що це за USB-хаб?
- Як працює usb хаб: де він буде корисний?
- Типи хабів
- Пасивні хаби
- Активні хаби
- Як вибрати usb хаб
Можливість розширення одного порту до декількох, об'єднуючи USB-прилади (клавіатури, мишки, флешки, принтери тощо) в єдиний вузол під'єднання. По-простому - хаб покликаний збільшити кількість USB-роз'ємів. З його допомогою вирішується проблема нестачі портів, збільшуючи наявні в 2-3 рази. Великим попитом usb хаби користуються в офісних співробітників, які вантажать комп'ютери флешками. З кабелем можна не лазити щоразу під стіл до системника, а під'єднати USB прямо на робочому столі.
USB-hub - корисний девайс, що полегшує життя. Можливість розширення одного порту до декількох, об'єднуючи USB-прилади (клавіатури, мишки, флешки, принтери тощо) в єдиний вузол під'єднання. По-простому - хаб покликаний збільшити кількість USB-роз'ємів. З його допомогою вирішується проблема нестачі портів, збільшуючи наявні у 2-3 рази. Великим попитом usb хаби користуються в офісних співробітників, які вантажать комп'ютери флешками. З кабелем можна не лазити щоразу під стіл до системника, а під'єднати USB прямо на робочому столі.
Що це за USB-хаб?
Пристрої USB-хаба мають від одного до восьми портів на одному боці. Іншу сторону вони з'єднуються з комп'ютером через один зі своїх власних портів. Вони підтримують різні функції. Зокрема такі, що включають передачу даних (наприклад, щоб перемістити файли з одного порту на інший). Також дають можливість керувати роботою підключених портів разом.
Зручний і простий пристрій полегшує роботу з безліччю USB-пристроїв. Підключення й управління периферійними девайсами стає більш гнучким і комфортним.
Як працює usb хаб: де він буде корисний?
Робота заснована на принципі комутації даних між підключеними до нього пристроями та комп'ютером. Має один вхідний порт USB, що підключається до комп'ютера. Одним або більше вихідними, до яких підключаються різні девайси.
Коли відбувається під'єднання до порту USB-хаба, він автоматично розпізнає його і передає дані між пристроєм і комп'ютером. Дає змогу легко та швидко під'єднувати, від'єднувати пристрої без необхідності перезавантаження комп'ютера.
Додаткова зручність для людей, які часто використовують різні периферійні пристрої. Ідеальне рішення для ноутбуків, що мають обмежену кількість USB-портів, а також для настільних комп'ютерів із важкодоступними USB-портами.
Типи хабів
USB-хаби часто використовуються в офісах, лабораторіях, студіях. Підійдуть для пристроїв, вимогливих до електроживлення. Наприклад, зовнішній жорсткий диск, звукова карта. Можливе використання як модуля для підзарядки мобільних девайсів.
Пасивні хаби
Немає додаткових блоків живлення, зайвих дротів. Розгалужувач отримує електроенергію від комп'ютера. Є обмеження - не буде можливості підібрати пасивний концентратор з великою кількістю портів. На їх одночасне обслуговування потрібне окреме джерело енергії.
Для пасивних, стандартом є наявність 4-7 портів. Залежність від компа не означає, що функціональність хаба обмежена взаємодією з флешками. По інтерфейсу Type-C можна передавати сигнал, наприклад, на 4К-монітор. На зовнішній жорсткий диск енергії може не вистачити.
Активні хаби
Працюють від блоків живлення. Це дає можливість не користуватися енергією з ПК. Переваги:
- є моделі, у яких 10 і більше портів
- можна працювати із зовнішніми хардами та іншими поглинаючими пристроями
- виробники пропонують моделі, які за відсутності підключення до зовнішнього живлення візьмуть енергію у комп'ютера
Варто враховувати, що в активного хаба буде націнка за блок живлення.
Як вибрати usb хаб
Вибір залежить від вимог і цілей конкретної системи або проєкту.
Слід врахувати кілька важливих чинників:
- Вирішіть, скільки додаткових портів необхідно. Врахуйте кількість пристроїв, які плануєте під'єднати, і виберіть хаб із відповідною кількістю портів. Переконайтеся, що хаб підтримує необхідні стандарти USB.
- Переконайтеся, що обраний хаб підтримує відповідний стандарт швидкості передавання даних, як-от USB 3.0 або USB-C з підтримкою USB 3.1 або 3.2.
- Якщо плануєте під'єднувати енергоємні пристрої, рекомендується вибрати хаб із власним джерелом живлення.
- Розгляньте потребу моделі з додатковими функціями.
- Рекомендується звернути увагу на бренд і прочитати відгуки від інших користувачів.
Враховуйте бюджет, порівняйте варіанти за характеристиками, ціною та наявністю додаткових функцій, щоб знайти відповідний для ваших потреб.
Інші наші статті
Читайте також