Вибір між провідною та бездротовою мишею: що краще для вас?
- Різновиди комп'ютерних мишок
- Дротова або бездротова миша - яка краще?
- Як вибрати мишку з дротовим підключенням?
- Як вибрати мишу з бездротовим з'єднанням?
- Час відгуку дротової та бездротової миші
- Яка миша краще для роботи та відпочинку
Уявіть, що ви занурені в динамічний матч Call of Duty: Warzone. Перемога вже близько, ви прицілились для вирішального пострілу, але провід вашої мишки чіпляється за край столу або іншу перешкоду, і ви промахуєтесь. Усього за долі секунд ви втрачаєте перевагу, і результат бою змінюється не на вашу користь. Змоделюємо ту саму ситуацію, але вже з використанням бездротовий миші. Вам потрібно блискавично навести ціль на супротивника, який з'явився із-за рогу, і ви майстерно відточеним рухом це робите, але не влучаєте. Чи справа в даному випадку через людський фактор, чи вся проблема в затримці та гарнітура просто не встигла за вашим рухом? Відповідь не така очевидна.
Що ж виходить, що обидва варіанти миші погані? Не зовсім. І саме про це ми сьогодні поговоримо: яка миша краща — бездротова чи провідна.
Різновиди комп'ютерних мишок
Сьогодні все комп'ютерні миші діляться на дві великі категорії:
- Дротові мишки. Класичні пристрої, які підключаються до комп'ютера кабелем USB.
- Бездротові мишки. Такі моделі використовують радіосигнал або Bluetooth для з'єднання з пристроєм.
Крім того, миша може відрізнятися типом сенсора (лазерна, оптична), точністю передачі руху, функціональністю та іншими параметрами, про які детальніше розповімо нижче.
Дротова або бездротова миша - яка краще?
З кожним роком питання вибору між провідними та бездротовими мишами стає дедалі актуальніше. Ще кілька років тому бездротові моделі поступалися провідним за багатьма параметрами, але технології не стоять на місці. Сьогодні різниця між цими пристроями практично стерлася, а переваги бездротового з'єднання залишилися. Але чи настільки ці переваги важливі і чи ідеально працюють бездротові миші? Важко дати однозначну відповідь, тому давайте розглянемо обидва варіанти докладніше.
Як вибрати мишку з дротовим підключенням?
Як ми вже зазначили вище, мишки розрізняються за типом сенсора на два основні види: оптичні та лазерні. Їхня головна відмінність полягає в сумісності з різними поверхнями. Лазерні миші можуть працювати навіть на покриттях, що відбивають, таких як скло або глянцеві столи, в той час, як оптичні більш вимогливі до нерівностей і якості ігрових поверхонь. При цьому лазерна миша має більш високу точність, тому для геймерів краще вибирати її.
Точність визначається роздільною здатністю сенсора, що вимірюється в dpi (точки на дюйм). Саме від неї залежить, наскільки швидко курсор рухатиметься екраном. Що вище dpi, то менше фізичного зусилля потрібно переміщення курсора на задану відстань. Налаштування роздільної здатності також впливають на чутливість миші: при однаковій швидкості руху високий dpi забезпечує більш точне позиціонування.
Дротова миша досі найбільш затребувана серед геймерів, оскільки вона забезпечує більш надійний сигнал. Багато професійних геймерів переходять на сучасні бездротові аналоги, проте вони мають істотний недолік: дуже висока вартість.
В цілому ж, якщо ви шукаєте пристрій для роботи, а не для динамічних ігор, то провідна миша може залучити вас хіба що ціною — вона дешевша за бездротові аналоги.
Як вибрати мишу з бездротовим з'єднанням?
Вибір бездротової мишки трохи складніший. Головною особливістю будь-якої бездротової техніки залишається потреба у регулярній зарядці або заміні джерел живлення. Бездротові миші мають два типи живлення: вбудований акумулятор, який заряджається через кабель або док-станцію, і змінні батарейки типу AAA або АА.
У середньому заряду вбудованого акумулятора вистачає на 7 днів роботи, тоді як якісні батареї типу Duracell забезпечують до 2-4 місяців використання.
Подорожувати з бездротовою мишею значно зручніше. Достатньо покласти пристрій у сумку - і ви вже зібрані в подорож. До того ж ви зможете зручно працювати в будь-яких умовах. Однак тут головне – не забути і не втратити приймач. Саме тому рекомендуємо вибирати пристроїв, які працюють як по радіосигналу (через горезвісний приймач), так і через Bluetooth. Це також зручно, якщо ви користуєтеся більш ніж одним комп'ютерним пристроєм, наприклад, ноутбуком, ПК чи планшетом.
Час відгуку дротової та бездротової миші
Дати однозначну відповідь на питання, в яких мишках нижчий час відгуку складно. Все залежить від моделі. У стандартних офісних мишок він зазвичай становить 8-16 мс, тоді як професійні ігрові пристрої досягають мінімальних 1 мс. Це означає, що за 1 мс сигнал від мишки передається на комп'ютер забезпечуючи практично миттєву реакцію.
Вибирайте час відгуку за таким принципом:
- Для офісних завдань купуйте будь-яку мишку - час відгуку не має важливого значення. Миші A4Tech можуть стати чудовим варіантом.
- Якщо не маєте великого бюджету, купуйте середньо бюджетну бездротову мишу.
- Якщо ви багато граєте та можете дозволити собі дорогу периферію, розгляньте покупку професійної геймерської бездротової миші.
Також слідкуйте за станом акумулятора або зарядом батарей у бездротових девайсах – від них часто залежить якість з'єднання з пристроєм.
Яка миша краще для роботи та відпочинку
Не ставите собі завдань перемогти всіх у PUBG та потрапити до збірної світу за Counter Strike? Тоді вибирайте мишу, виходячи з таких нюансів:
- Ергономічність. Зверніть увагу, щоб мишка зручно сиділа у вас у руці, мала приємне покриття. Можливо, варто звернути увагу на вертикальні чи анатомічні оформлення миші.
- Бездротове з'єднання. Зручніше все-таки без дротів. Це дозволить і зменшити кількість шнурів на столі, і зручно працювати вдома на дивані або в дорозі без будь-яких перешкод.
- Тип приводу. Лазерні миші будуть цікавішими через те, що для них не потрібні килимки й вони чудово працюють на будь-яких поверхнях – хоч на скляному столі, хоч на коліні. Але вони трохи дорожчі.
- Рівень шуму. Якщо ви часто працюєте вдома вечорами або цінуєте комфорт колег по роботі, можете звернути увагу на миші з так званим Silent Click. Вони мають мінімальний та безшумний хід клавіші. Не завжди зручно для ігор чи інтенсивної роботи, але справді тихо.
- Функціональність. Для роботи з графічними програмами або швидкої навігації документами корисні миші з додатковими кнопками, які можна налаштувати під свої потреби. Також ці кнопки будуть корисні для геймерів, однак тут варто відзначити, що подібні прив'язки клавіш можуть вважатися певними античитами в онлайн-іграх як шкідливий софт, тому варто бути з цим обережним.
Сподіваємося, що цей матеріал був корисний у визначенні того, яка миша краще – бездротова чи провідна, І тепер вибір девайса стане для вас простіше.
Інші наші статті
Читайте також