Вибираємо гарні навушники для комп'ютера
- Типи сучасних навушників для комп'ютера
- Різновиди
- Типи конструкцій
- Типи кріплень
- Характеристики, на які варто звернути увагу під час вибору
- Мікрофон
- Спосіб підключення
- Матеріал
- Чутливість
- Діапазон частоти
- Відсоток спотворення звуків
- Шумопридушення
- Як зробити правильний вибір?
Сучасні навушники – невід'ємний атрибут повсякденного життя. Ми використовуємо їх для отримання інформації, прослуховування музики та занурення в ігри, не створюючи шуму для оточуючих. У цій статті ми розповімо, які види даного обладнання бувають, чим вони відрізняються і як правильно вибрати гарнітуру для ПК.
Типи сучасних навушників для комп'ютера
При виборі даного комп'ютерного обладнання спочатку потрібно розібратися у різних видах та його особливостях.
Різновиди
- Вкладиші (крапельки). Компактні та комфортні для активного використання поза домом. Пропонують різноманітність цін і можуть задовольнити різні бюджети, проте якість звуку нижча, ніж у повнорозмірних варіантів.
- Повнорозмірні. Надають найкращу якість звуку, довговічні в експлуатації. Поділяються на відкриті та закриті.
Для якісного звучання важкої музики з глибоким басом рекомендується вибирати закритий варіант. Повнорозмірні відкриті моделі підкреслюють деталі акустики, ідеально передають стереоефект та мінімізують спотворення. Важливо пам'ятати, що при використанні останнього варіанту оточуючі теж чують вашу музику, що може спричинити неоднозначні реакції.
Типи конструкцій
- Вкладиші. Прості та дешеві моделі, що часто зустрічаються в комплектації до смартфонів та плеєрів. Відмінна риса – у них взагалі немає звукоізоляції.
- Вставні. У них зручна конструкція, компактні розміри та гарна шумоізоляція, але якість акустики може бути обмежена через маленькі мембрани.
- Накладні. Можна підключати до комп'ютера, зручні у використанні за рахунок великої мембрани та ергономічності.
- Моніторні. Ідеальні для роботи з ПК, надають високу якість звуку та повну звукоізоляцію, але найчастіше коштують дорого.
Типи кріплень
- без кріплення - надають свободу руху та легкість, це варіант вакуумних аудіопристроїв або вкладишів
- кліпса (вушна дужка) - комфортне кріплення, що часто використовується для легких моделей
- потилична дужка - пропонує надійність кріплення, хоча може викликати дискомфорт через тиск на вуха
- оголов'я - найпоширеніший тип кріплення, що забезпечує рівномірний розподіл навантаження та зручність використання як з мікрофоном, так і без нього
Найбільш популярною серед користувачів є двостороння гарнітура - це стандартні навушники для комп'ютера, доповнені вбудованим мікрофоном.
Також є моделі односторонньої гарнітури, де аудіопристрій поєднується з пластиною, на якій вбудований мікрофон. Переважні для тих, хто цінує здатність сприймати навколишні звуки та віртуального співрозмовника одночасно.
Характеристики, на які варто звернути увагу під час вибору
Після того, як ви визначилися з типом пристрою, вам вже легше зрозуміти, які купити навушники для комп'ютера. Однак, крім видів, також важливо враховувати деякі аспекти, про які поговоримо нижче.
Мікрофон
Важливий компонент конструкції обладнання призначене для використання з ПК. Розрізняють два типи:
- Стандартний задіяний лише передачі мови. Він не фільтрує звукові сигнали, що дозволяє вашому співрозмовнику чути всі навколишні шуми.
- Багатофункціональний має можливість придушення зовнішніх шумів, забезпечує чітку передачу мови користувача.
Щодо кріплення мікрофонного апарату, ця інформація корисна для користувачів, що вибирають повноцінну комп'ютерну гарнітуру.
Вбудований мікрофон непомітний, але не має шумозаглушення, що дозволяє співрозмовнику чути не тільки вашу мову, а й звуки, які вас оточують.
Мікрофон на дроті в основному вибирають користувачі, які не використовують мікрофон для розмов. Розташований біля регулятора гучності його наявність не впливає на ціну гаджета.
Модель з окремим кріпленням призначена для користувачів, які “мешкають” у віртуальному світі. Виглядає стильно та акуратно, має тримач, приєднаний до корпусу і трохи виступає вперед.
Спосіб підключення
Дротові аудіопристрою. Найнадійніше підключення, яке надає відмінну якість звучання користуючись з інженерних особливостей та правильного розподілу ваги. Оптимальні для тих, хто часто сидить за комп'ютером.
Бездротові аудіопристрої. Цей тип підключення ідеальний для користувачів, які віддають перевагу свободі руху. Вони оснащені Bluetooth-інтерфейсом, що дозволяє без проводів з'єднувати їх з іншими пристроями. Попри переваги, такі моделі мають свої недоліки, наприклад, відносно великі габарити й мінливу якість звучання, яка залежить від стабільності та потужності сигналу. Працюють від акумулятора, тому періодично їм потрібне заряджання. Це може бути незручно, особливо якщо ви забули зарядити їх перед використанням.
Матеріал
При виборі навушників для ПК важливо приділити увагу матеріалам, які використовуються для виготовлення чашок аудіопристрою та оголов'я. Моделі зі шкіряними накладками пропонують стиль та комфорт, але можуть викликати пітливість. Велюрові варіанти забезпечують м'якість та хорошу вентиляцію, але можуть бути менш довговічними. Апаратура із пластику або металу забезпечує легкість та міцність, за умови, що немає надмірного тиску на голову. Вибір матеріалу залежить від переваг користувача в комфорті, стилі та довговічності.
Чутливість
На тому самому пристрої дві пари навушників можуть відтворювати звукову хвилю з різною гучністю. Рівень гучності залежить від чутливості гаджета, що вимірюється в децибелах (дБ). Зазвичай чутливість становить близько 100 дБ. Однак цей показник не є абсолютним, і аудіопристрою з чутливістю 100 дБ не обов'язково завжди звучатимуть голосніше, ніж ті, у яких чутливість 95 дБ. Велика чутливість забезпечує вищий рівень акустики лише за однакових умов.
Діапазон частоти
Частотна характеристика гаджетів має великий вплив з їхньої звукові параметри. Шуми, свист та металеві відтінки на дуже високих або низьких частотах можуть говорити про поганий звук. Особливо важливу роль відіграє нижня межа цієї характеристики, і якщо ви цінуєте високу якість відтворення звучання, перевагу варто віддати аудіопристроям з мембранами великих розмірів. У цьому питанні внутрішньоканальні моделі з мембранами від 9 до 12 мм мало конкурентоспроможні перед повнорозмірними варіантами діаметром мембрани від 30 мм і вище. Це дозволяє останнім значно розширити свій частотний діапазон і відповідно підвищити якість звучання. Середнє значення частотної характеристики в межах 18 Гц - 20000 кГц є стандартом, однак за більш вузького параметра варто ретельно обміркувати вибір, перш ніж придбати такий гаджет.
Відсоток спотворення звуків
Коефіцієнт гармонійних спотворень - ключовий показник, що визначає чистоту та чіткість звуку, що вимірюється у відсотках. У якісних навушниках для ПК цей показник не перевищує 0,5%. Устаткування з вищими значеннями відноситься до середніх варіантів.
Особливу увагу слід звернути на частотний діапазон, на якому проводилися вимірювання. Наприклад, для низькочастотних звуків спотворення може досягати 10%, тоді як для високих частот (від 100 Герц) бажано, щоб він становив 1% і менше. Однак, ця характеристика може дати лише орієнтовне уявлення про якість звучання, тому рекомендується протестувати аудіопристрій для більш точної оцінки.
Шумопридушення
Є важливою функцією для усунення сторонніх шумів і створення комфортного аудіо досвіду. Воно може бути двох видів:
Активне шумозаглушення супроводжується наявністю мікрофона, який помічає фоновий шум, обробляє його і передає чистий звуковий сигнал на динамік, забезпечуючи тим самим аудіоізоляцію від монотонних шумів.
У разі пасивного шумозаглушення ефективність досягається завдяки особливій конструкції чашок або вкладишів, які природним чином блокують сторонні шуми, створюючи умови для насолоди музикою в спокійній обстановці.
Як зробити правильний вибір?
Отже, ми вибираємо навушники для комп'ютера. Які вони мають бути? Тут важливо звернути увагу до кількох аспектів. Насамперед - забезпечення гарної шумоізоляції. Це дозволяє слухати аудіо, уникаючи сторонніх шумів.
Комфорт при носінні також має значення. Зручна конструкція гарантує задоволення від акустики навіть за тривалого використання.
Зверніть увагу на моделі з пультом Control Talk, що надають контроль над гучністю та мікрофоном.
Відповідність електричних параметрів додає додаткові плюси. Роз'єм та шнур підключення також потребують уваги - вони повинні відповідати вашому комп'ютеру.
Якщо вам потрібна свобода руху, то бездротовий варіант стане чудовим вибором, що надає можливість насолоджуватися музикою без зайвих дротів, додаючи плюс до комфорту.
Зрештою, враховуючи всі перелічені параметри та рекомендації, ви зможете зробити усвідомлений вибір, який поєднує в собі гарну акустику, комфорт при використанні та функціональні можливості. Правильно підібравши цей аудіопристрій, ви також створите ідеальне акустичне звучання для різних сценаріїв використання.
Інші наші статті








Читайте також