Як налаштувати Wi-Fi роутер
- Найкращі місця для встановлення Wi-Fi роутера
- Налаштування Wi-Fi роутера через WEB-інтерфейс
- Підключення пристрою до мережі та комп'ютера
- Вхід у налаштування
- Підключення
- Бездротова мережа
- Паролі
- Налаштування Wi-Fi роутера за допомогою телефону
- Зміна або скидання параметрів мережі Wi-Fi
Роутер з бездротовою точкою доступу Wi-Fi гарантує стабільну та швидкісну мережу для роботи в інтернеті як вдома, так і в офісі. Є можливість здійснити підключення ноутбуків, планшетів, телефонів, телевізорів та моніторів, а також інших пристроїв. Необхідно правильно розташувати прилад у приміщенні, налаштувати для повноцінного функціонування.
Найкращі місця для встановлення Wi-Fi роутера
Сучасні моделі оснащуються спеціальними антенами, передавачами, що підсилюють сигнал і забезпечують його стабільну якість. Рекомендується все ж таки уважно підійти до вибору місця роутера, щоб отримати максимальний діапазон дії бездротової мережі. Особливо це стосується великих площ, нестандартного планування.
Зазвичай користувачі ставлять прилад на робочий стіл або біля нього, що дуже зручно через розміщення розеток та іншої техніки. Для охоплення всієї кімнати, квартири чи будинку, наприклад, оптимально підшукати рівновіддалену точку.
Висота також відіграє важливу роль у стабільності мережі. Пристрій не повинен розташовуватися надто низько (на підлозі) або високо під стелею. Тут спостерігається великий ступінь відображення сигналу. Оптимальним показником вважаються 1-1,5 м.
Де не варто розміщувати маршрутизатор:
- у будь-якому обмеженому просторі, з перешкодами на шляху – у нішах, за меблями, товстими стінами, арматурою, акваріумами, книгами
- під стелею
- на підлозі, під столом
- ближче, ніж на 1-2 м від інших електроприладів та джерел випромінювання – холодильника, телевізора, системного блоку, радіотелефону або мікрохвильової печі
- у місцях з поганою вентиляцією, поряд з радіаторами – є ризик перегріву та нестабільності функціонування
Приміщення з температурою повітря вище +40 °С не підходять для встановлення. Роутер не можна накривати, закривати отвори на корпусі. Варто уважно стежити за чистотою та своєчасно протирати девайс від пилу.
Тільки грамотно обране розташування та належний догляд забезпечать надійний та швидкісний Wi-Fi із сильним сигналом по всьому периметру.
Налаштування Wi-Fi роутера через WEB-інтерфейс
Посібники на кшталт "Налаштування Wi-Fi роутера для чайників" цілком дадуть розуміння кожному користувачеві, як задати параметри точки доступу. Принцип універсальний всім типів маршрутизаторів.
Підключення пристрою до мережі та комп'ютера
Потрібно включити прилад в розетку, натиснути кнопку (якщо така передбачена) і почекати кілька хвилин, поки він завантажиться.
Доступ до Інтернету отримують за допомогою кабелю провайдера WLAN – його вставляють у роутер. Потім мережним кабелем приєднують до ПК – LAN-вхід на приладі та роз'єм мережної картки на ПК. Замість кабелю можна під'єднатись через сигнал Wi-Fi – зайти у відповідні налаштування на комп'ютері. Зазвичай зв'язок незахищений, але є пароль: він прописаний в нижній частині корпусу або супроводжуючої документації.
Вхід у налаштування
Далі – завантаження браузера, введення IP-адреси до адресного рядка. Він є на підставі приладу. Пароль та логін для меню вказуються поруч.
Підключення
Сучасні моделі автоматично отримують установки провайдера під час підключення до Інтернету. Це можна перевірити, спробувавши завантажити декілька веб-сайтів.
Якщо сигнал відсутній, то потрібно зробити все самостійно. У розділі, який називається Інтернет або WLAN (залежно від виробника), вводять логін, ключ і протокол мережі. Дана інформація знаходиться:
- у договорі
- в особистому кабінеті на офіційному сайті інтернет-провайдера
У крайньому разі рекомендується звернутися до технічної підтримки.
Бездротова мережа
Розділи «Мережа Wi-Fi», «Бездротова мережа» передбачають вибір імені домашньої мережі, її стандарту та діапазону.
Бажано поставити пароль, щоб уникнути несанкційних підключень: стандарт шифрування WPA2-PSK, надійна комбінація символів.
Стандарт Wi-Fi забезпечує швидкість з'єднання. Найсучаснішим і найшвидшим вважається 802.11ас. Більшість застарілих гаджетів його не підтримують, тоді підійде 802.11n.
Двохдіапазонні роутери надають два режими – 2,4 ГГц та 5 ГГц. Вибрати можна будь-який, але другий краще справляється із навантаженнями, що покращує швидкість. Радіус охоплення 5 ГГц нижче, також не всі пристрої з ним сумісні.
Дозволяється підключати обидва діапазони відразу.
Паролі
Змінити бажано всі запропоновані паролі. Виконують це у розділах типу "Система", "Пристрій", "Інструменти".
Налаштування Wi-Fi роутера за допомогою телефону
Загальний принцип, як налаштувати роутер Wi-Fi з телефону, аналогічний процедурі на комп'ютері або ноутбуці. Він може не мати мобільної адаптації, і доведеться перевертати екран або увімкнути подвійний тап.
Алгоритм дій:
- кабель провайдера під'єднати до порту WAN (Internet)
- на телефоні активувати Wi-Fi та вимкнути мобільний інтернет
- знайти мережу та встановити з'єднання, за необхідності ввести пароль (прописаний на нижній частині корпусу)
- відкрити на смартфоні будь-який браузер
- ввести в адресний рядок ІР-адресу та завантажити сторінку
- увійти в налаштування за допомогою логіна та пароля
- у розділі «Бездротова мережа» вказати нове ім'я та зберегти його
- розділ «Захист бездротової мережі» – налаштувати тип безпеки WPA2-PSK, новий ключ, стандарт Wi-Fi 802.11ас або 802.11n, режим роботи 2,4 ГГц або 5 ГГЦ
- зберегти
Ви можете змінити ім'я користувача та пароль у розділі «Системні інструменти».
Потрібна інформація є на підставі роутера або договору.
Зміна або скидання параметрів мережі Wi-Fi
Розрізняють перезавантаження маршрутизатора та скидання налаштувань. Перше виконують кнопкою живлення або відповідною командою панелі керування. Перезавантаження допомагає усунути незначні помилки, не змінюючи поточні параметри.
Скидання призведе до видалення всієї введеної інформації: пароля, провайдера, каналів, стандартів, протоколів тощо. Зникне також доступ до інтернету: доведеться все робити.
Вдаються до скидання в крайніх ситуаціях, якщо забутий пароль (або не спрацьовує), при некоректних налаштуваннях, у разі зміни IP.
Не зайве перед скиданням зайти і скопіювати поточні параметри, щоб їх запам'ятати. Ще один ефективний варіант - скріншот сторінки.
Скидання налаштувань виконується кнопкою Reset, яку затискають на 5-10 секунд. Буде помітна зміна індикаторів на роутері. Залежно від моделі є звичайні або приховані кнопки, називаються інакше – RST, RST/WPS.
Опція передбачена і в панелі керування – "Інструменти", "Заводські налаштування", "Резервна копія та відновлення".
Прилад після виконання команди скидання доведеться налаштовувати так само як і вперше. У більшості моделей є функція резервного копіювання, щоб була можливість відновити бажаний режим налаштувань.
Інші наші статті
Читайте також