Як організувати роботу з кількома моніторами на комп'ютері?
- Попередня підготовка моніторів до налаштування
- Відеоплата з кількома моніторами
- Налаштування моніторів
- Як вибрати режим перегляду двох та більше дисплеїв у «Віндовс 10»
- Софт для роботи з кількома відеопанелями
Робота на кількох екранах – це як мати кілька столів на одній кухні: у вас більше місця для різних справ. Ми розповімо, як під'єднати два монітори до ПК, щоб робити все швидше та зручніше.
Попередня підготовка моніторів до налаштування
Перед початком налаштування важливо перевірити, чи всі кабелі для підключення персонального комп'ютера з пристроями візуальної передачі зображення підключені. Необхідно перевірити подачу живлення та відео даних за допомогою проводів "VGA", "DVI", "HDMI" або рекомендованого “DisplayPort”.
Звернемо увагу, що "DisplayPort" - це інтерфейсний стандарт, затверджений "VESA" (Асоціація відеоелектроніки) і використовуваний для передачі аудіо, відео та іншого контенту на високих швидкостях.
Якщо ви не впевнені в тому, як потрібно під'єднувати дроти до відеопанелі, слід подивитися на марку і модель обладнання. Часто ця інформація вказана на наклейці, розташованій на задній стороні корпусу, поблизу портів. Маючи цю інформацію, ви легко зможете знайти відповідний посібник щодо його використання в інтернеті та після вивчення правильно під'єднати кабелі.
Відеоплата з кількома моніторами
Наявність кількох роз'ємів на відеокарті є обов'язковим критерієм для відповіді на питання "як підключити 2 монітори до одного комп'ютера". Підключення двох або більше відеопанелей через відеопорт на материнці (вертикальне гніздо у верхній частині задньої панелі) неможливо.
"Відеоплата з кількома моніторами"
Як під'єднати другий монітор, у випадку Apple-моноблоку або комп'ютера, обладнаного материнкою з двома відеопортами, що мають підтримку Thunderbolt? Тут підключення другого пристрою можна легко здійснити з використанням необхідного перехідника.
Щодо ПК відеоплата повинна мати такі роз'єми:
- Display Port
- HDMI
- DVI
- VGA
Кожен із перерахованих роз'ємів дозволяє під'єднати 2 відеопанелі. Тим часом можлива ситуація, коли види портів на відеокарті та на екранах різняться. Тоді слід використовувати перехідник або купити провід із різними інтерфейсами підключення (HDMI-VGA).
Налаштування моніторів
Як настроїти підключення другого монітора до Windows 10? Спершу потрібно перевірити, чи правильно під'єднані кабелі до нового обладнання, а потім затиснути клавішу з логотипом Віндовс і літеру P для вибору параметрів перегляду.
Щоб настроїти монітори, виконайте такі дії:
- Натисніть "Пуск" > "Параметри" > "Система" > "Дисплей". Комп'ютер автоматично побачить ваші відеопанелі та відобразить робочий стіл. В іншому випадку натисніть "Виявити".
- У розділі "Декілька дисплеїв" натисніть на потрібний варіант зі списку, щоб з'ясувати, як робочий стіл відображатиметься на дисплеях.
- Після вибору параметрів, клацніть "Зберегти зміни".
Також можна встановити іншу роздільну здатність пристроїв, але рекомендується використовувати задану роздільну здатність за заиоовчуванням для забезпечення оптимального відображення.
Як вибрати режим перегляду двох та більше дисплеїв у «Віндовс 10»
Розберімо, як зробити вибір режиму відображення для ваших підключених пристроїв, використовуючи опції даної ОС.
Наприклад, при використанні 2-х відеопанелей на одному ПК, можна розширити простір, відображаючи робочий стіл на обох дисплеях, або дзеркально відобразити їх для дублювання інформації, що корисно при проведенні презентацій. У разі використання ноута із зовнішнім екраном, ви також можете вимкнути основний екран та застосувати лише другу відеопанель як основну.
Для зміни режиму відображення в операційній системі “виндовс 10” потрібно виконати такі кроки:
- Відкрийте програму "Параметри", клацнувши на "Панелі завдань" у правому нижньому куті робочого стола, потім вибравши "Центр повідомлень Віндовс" і клацніть на розділ "Всі параметри".
- У "Параметрах" клацніть на вкладку "Система".
- Потім натисніть розділ "Дисплей", що знаходиться в лівій бічній панелі сторінки.
- Виберіть потрібну відеопанель для налаштування у розділі "Зміна розташування екранів" у правій бічній панелі вікна.
- Далі знайдіть і клацніть по розділу "Кілька дисплеїв", потім клацніть на потрібний режим:
- "Дублювати ці екрани" - показує однаковий робочий стіл на двох відеопанелях
- "Розширити ці екрани" - збільшує робочий простір за рахунок підключення додаткового пристрою, створюючи єдиний робочий простір
- "Показати лише на 1 (2)" - відображає зображення на робочому столі лише на вибраному номері дисплея.
- Позначте потрібний варіант для встановлення відповідного режиму відображення на вибраному активному екрані.
Після виконання цих кроків, ви можете також повторити алгоритм налаштування інших пристроїв і встановити одну з підключених до ПК відеопанелей як основний.
Софт для роботи з кількома відеопанелями
Для оптимальної роботи з двома або більшими пристроями варто встановити спеціалізоване програмне забезпечення. Наведемо найбільш популярні проги:
- Multi Wall - програма має русифікований інтерфейс і не вимагає покупки. Дозволяє встановлювати різні шпалери на кожен пристрій для відображення інформації, що неможливо зробити за допомогою стандартних засобів Windows. За допомогою проги можна розтягувати зображення, автоматично завантажувати шпалери з певного сайту та обробляти зображення.
- Dual Monitor Taskbar 1.22 – дана утиліта також безкоштовна, проте в налаштуваннях немає російської мови. Завдяки цій прозі можна створити другу панель завдань на вторинному дисплеї як продовження основної. Має опцію настроювання розташування вікон.
- Dual Monitor Tools 2.10 – це безкоштовна русифікована утиліта, що надає можливість швидкого переміщення вікон з одного пристрою на інший. У прозі є функціонал попередньої установки розташування вікон. Також має опцію запуску програм з можливістю визначення дисплея для відкриття певної програми.
Тепер ви маєте поняття про те, як під'єднати другий монітор. За допомогою цих знань ви зможете розширити можливості робочого столу, підвищити продуктивність та покращити свій мультимедійний досвід.
Інші наші статті








Читайте також