Як підібрати та налаштувати другий монітор?
- Для чого можна використовувати другий монітор?
- Фактори та поради щодо вибору другого монітора
- Які можуть бути аспекти підключення другого монітора?
- Покрокове налаштування другого монітора на різних ОС
- Особливості налаштування та підключення додаткового монітора на ноутбук
Що потрібно, щоб користування ПК було комфортнішим? Сьогодні багато користувачів, перебравши кілька можливих варіантів технічного переоснащення свого робочого місця, роблять вибір на користь підключення додаткового монітора.
Перейшовши за посиланням https://click.ua/ru/shop/monitoryi, ви знайдете широкий вибір моніторів з потрібними вам характеристиками. Настав час розібратися, як вибрати другий монітор і що придбати для його підключення?
Для чого можна використовувати другий монітор?
Здається, ще зовсім недавно, два монітори, підключені до одного комп'ютера, виглядали дещо претензійно, з натяком на приналежність їх власника до особливої касти посвячених - хакерів, геймерів, неймовірно крутих профі у сфері IT. Однак, відкривши для себе можливості віддаленої роботи, дистанційного спілкування та навчання, багато цілком рядових користувачів все частіше прагнуть купити додатковий монітор для ПК. Серед найбільш переконливих аргументів використання комп'ютера з двома моніторами:
- можливість тримати у полі зору всі необхідні програми та потрібні вікна, з якими ви працюєте в даний момент;
- підвищення ефективності роботи у сфері монтажу відеоконтенту, перекладу, роботи над кресленнями;
- актуальність для ігор – додаткові монітори сприяють більш повному зануренню у світ віртуальної реальності, особливо, коли йдеться про різні симулятори;
- підвищення якості стримінгу.
Навіть якщо ви практично завжди відкриті для спілкування в месенджерах, ви можете використовувати другий екран для розмежування сфер спілкування та роботи/ігри.
Фактори та поради щодо вибору другого монітора
Важливо розуміти, що в даному випадку універсальних рекомендацій не існує.Підключення другого монітора та актуальність його наявності значною мірою визначається тим, наскільки характеристики обраної вами моделі відповідають поставленим цілям та завданням. Вибір правильної моделі монітора визначається цілим комплексом факторів. Ось кілька характерних прикладів.
- Взаєморозташування може бути різним. Ви можете поставити їх поруч або один над одним. Якщо вибрано другий варіант (наприклад, для оптимізації робочого простору), зверніть увагу, чи є на вибраній моделі потрібний тип кріплень.
- Використання монітора у вертикальному положенні актуальне для найрізноманітніших сфер діяльності, підходить програмістам, студентам, копірайтерам. Якщо це ваш випадок, обирайте монітор з підставкою, що дозволяє повернути екран на 90°. Крім того, зверніть увагу на співвідношення сторін монітора.
- При горизонтальному розміщенні двох моніторів, один із них розташовується, як правило, у фронтальній площині, а додатковий – під невеликим кутом до нього. У цьому випадку, дуже важливо взяти до уваги кути огляду для додаткового монітора. Чим вони більші, тим комфортніше його використання і менше спотворення. Оптимальний вибір у цьому випадку моделі з матрицею IPS, оскільки її кути огляду становлять 178/178. Крім того, відмінні відгуки при використанні додаткового екрану мають моделі з VA-матрицями.
Які можуть бути аспекти підключення другого монітора?
Отже, ви вибрали модель, яка підходить вам за дизайном, має високу роздільну здатність і дозволяє використовувати її в горизонтальному (традиційному) та вертикальному положенні. Однак, щоб підключити другий монітор до вашого ПК або ноуту, дуже важливо переконатися в наявності на ньому роз'ємів, які забезпечать високу якість сигналу системного блоку.
Однак, почати варто з уважного огляду задньої стінки вашого системного блоку або бічних панелей ноутбука, до якого планується підключення ще одного монітора.
Будь-який сучасний комп'ютер має порти, що забезпечують виведення відеосигналу на монітор. Виявили інтерфейси VGA або DVI? На жаль, сьогодні їх відносять до категорії застарілих – через обмеження якості під час передачі зображення та частоти кадрів. Так, до роз'єму DVI немає сенсу підключати екран, що має роздільну здатність понад 1080 р.
Значно оптимістичніше виглядає наявність роз'ємів:
- HDMI або DisplayPort – для ноутбука чи стаціонарного ПК;
- Thunderbolt - пристроїв від "яблучного" бренду.
Зауважимо, що, окрім придбання додаткового монітора, у ваших планах -купівля більш сучасного комп'ютера, вам варто заглянути на сторінку https://click.ua/ru/shop/monobloki, де вас чекає відмінний вибір моноблоків за найпривабливішими цінами.
Цілком очевидно, що роз'єми HDMI або DisplayPort просто повинні бути на моніторі, який ви збираєтеся підключити як додатковий. Не варто забувати про кабелі та перехідники (якщо роз'єми не збігаються).
Покрокове налаштування другого монітора на різних ОС
Тепер, коли ви знаєте, що потрібно для підключення другого монітора, залишилося з'ясувати, як підключити два монітори і як правильно їх налаштувати. Коли додатковий екран підключено до потрібного гнізда та під'єднано до мережі, увімкніть його за допомогою кнопки. Тепер ми можемо зайнятися налаштуванням другого монітора.
Якщо на вашому комп'ютері використовується Windows, вам необхідно виконати такі дії:
- Відкрити меню "пуск" - наприклад, натисканням кнопки з логотипом Windows (лівий нижній кут екрана).
- Перейти до меню налаштувань. Зазвичай це вікно позначено значком шестерні.
- У вікні вибрати розділ «Система» (зі схематичним малюнком монітора).
- Перейдіть до вкладки "дисплей". Продовжуючи скролити екран, потрібно знайти розділ, що відповідає використанню кількох дисплеїв, вибрати його та відкрити меню.
- Виберіть опцію, що відповідає вашим завданням. Вам буде запропоновано розширити зображення – воно буде розтягнуте на два монітори, повторити – тоді обидва екрани відображатимуть ідентичну картинку. Крім того, ви можете виводити зображення лише на один із екранів.
- Залишилося підтвердити свій вибір та зберегти отримані налаштування.
Якщо ви використовуєте комп'ютер, що працює в Mac OS X, алгоритм налаштування додаткового монітора буде наступним. Вам потрібно зробити наступне:
- Відкрийте меню, натиснувши кнопку з логотипом бренду (верхній лівий кут екрана).
- Перейдіть до розділу системних установок. Як правило, він знаходиться у верхній частині екрана.
- Виберіть розділ, який відповідає параметрам моніторів і перейдіть до вкладки «Розташування».
- Знявши прапорець, що включає відеоповтор моніторів, ви зможете розтягнути зображення робочого столу на два екрани. Залишивши опцію увімкненою, отримайте дублювання зображень.
- Перетягуючи мишкою зображення моніторів у вікні, призначте один із них на роль основного.
Особливості налаштування та підключення додаткового монітора на ноутбук
Навіть, якщо ви маєте в своєму розпорядженні виключно ноутбук, тобто мобільну версію ПК, це зовсім не є перешкодою, і не варто позбавляти себе можливості використання додаткового екрану. Як правило, пристрої з Windows адаптовані до такого апгрейду. Тим не менш, не зайвим буде переконатися у наявності необхідних виходів підключення на відеокарті, встановленій у вашому пристрої. Це можна зробити на офіційному веб-сайті виробника.
Наступним, особливо важливим кроком, є перевірка наявності портів для підключення зовнішніх пристроїв. Зазвичай вони такі ж, як і на стаціонарних моделях ПК і винесені на задню або бічну панель пристрою. Навіть, якщо ви не знайшли необхідного роз'єму, ситуацію рятує використання перехідників або розгалужувачів.
Щоб система запрацювала, подаючи зображення в потрібному режимі, в розділі налаштувань екрана вибирайте потрібні вам опції і збережіть налаштування. Крім того, ви можете встановити, який із використовуваних вами дисплеїв виконуватиме роль основного, а який залишиться допоміжним.
Отже, підіб'ємо підсумок. У підключенні та налаштуваннях додаткового монітора дійсно немає нічого складного. При цьому використання додаткового екрану часто сприяє істотному підвищенню продуктивності роботи, відкриваючи можливості та перспективи. І звичайно, це приголомшлива можливість для геймерів відчути глибоке занурення у світ віртуальної реальності.
Інші наші статті
Читайте також