Як правильно вибрати Wi-Fi-роутер для дому
- Що впливає на вибір Wi-Fi-роутера для дому
- Розмір будинку та площа покриття Wi-Fi сигналу
- Кількість пристроїв, що підключаються
- Потреба до швидкості та ширини каналу
- Типи Wi-Fi-роутерів
- Односмугові, двосмугові та трисмугові роутери
- Маршрутизатори із вбудованими модемами
- Mesh-системи та розширювачі діапазону
- Який Wi-Fi-роутер краще для дому
- Який Wi-Fi-роутер найкраще для квартири
- Від чого залежить ціна Wi-Fi-роутера
Якісний роутер — не лише бездротова роздача інтернет-трафіку в будинку, а й обладнання, здатне захистити дані, що передаються мережею. Також він має забезпечити стабільний сигнал та належну швидкість. У нашій статті ми розповімо, як вибрати хороший маршрутизатор для дому та які особливості слід враховувати.
Що впливає на вибір Wi-Fi-роутера для дому
Багато користувачів при виборі даного девайса враховують лише його пропускну здатність, вважаючи її головною ознакою якісного обладнання. Проте це зовсім правильно, т.к. не можна забувати про діапазон, кількість гаджетів, що підключаються, стандарти вай-фай і масу інших речей. Нижче поговоримо про основні нюанси, на які варто звертати увагу при покупці.
Розмір будинку та площа покриття Wi-Fi сигналу
Від розмірів будинку можна визначити, чи роутер покриє сигналом вай-фай все ваше житло. Також зважайте на планування, матеріали стін, місце, де він стоятиме. Ви повинні знати ці моменти, щоб забезпечити хороший сигнал без перешкод.
Кількість пристроїв, що підключаються
Визначтеся, скільки гаджетів приєднуватимуться до роутера і які завдання ви виконуватимете. Від кількості гаджетів і завдань (залежно від енергоємності), можна зрозуміти, чи потрібен вам ефективний дорогий девайс або бюджетний варіант.
Якщо ви ще не підключені до Інтернету, спочатку оберіть метод підключення, провайдера і лише потім купуйте обладнання.
Потреба до швидкості та ширини каналу
Ширина каналу – це його пропускна спроможність. Що він ширший, то більше гаджетів одночасно зможуть обмінюватися даними. Проте, що ширший канал, то менше радіус його дії. Оптимальний показник – 20/40/80 МГц.
Швидкість каналу – максимальна швидкість одного каналу в залежності від його ширини:
- 150 Мбіт/с — середнє значення, відповідне більшості користувачів; дозволяє дивитися відео та завантажувати файли
- 300-400 Мбіт/с - швидке завантаження контенту, перегляд відео в найкращій якості, онлайн-ігри
- 600-900 Мбіт/с - максимальна швидкість, перегляд відеофайлів у найвищій якості, одночасне підключення великої кількості користувачів
Рекомендуємо купувати роутер із запасом швидкості швидше за максимальну, яку пропонує ваш провайдер на 10% (здатні роздавати мережу зі швидкістю до 300 Мбіт/с).
Типи Wi-Fi-роутерів
Існує безліч різновидів такого обладнання.
Wi-Fi стандарти
- wi-fi 4 (802.11n) — злегка застарілий стандарт бездротового з'єднання. Його підтримують лише бюджетні роутери. Максимальна швидкість – до 600 Мбіт/с
- wi-fi 5 (802.11ac) — найбільш актуальна версія на 2023 рік. Більшість девайсів підтримують цей стандарт. Передача даних – до 3,5 Гбіт/с. Найкраще співвідношення ціни та якості
- wi-fi 6 (802.11ax) — найновіший стандарт, що пропонує ринок. Підтримується багатьма моделями. Передає дані до 10 Гбіт/с. За всіма характеристиками – найкраще рішення на сьогодні. Підходить для стримувань, ігор, що вимагають високошвидкісного підключення, передачі та завантаження великих обсягів, ін.
- wi-fi 7 (802.11be) — моделей із цим стандартом сьогодні немає на ринку, очікувана дата — кінець 2023 р. Закономірно, що вони будуть представлені в обмеженій кількості та за високою ціною
Односмугові, двосмугові та трисмугові роутери
Односмугові роутери працюють лише на частоті 2,4 ГГц. Вони бюджетні, оптимально підходять для серфінгу. Але для виконання енергомістких завдань вони застаріли. Ми рекомендуємо придбати саме дводіапазонні маршрутизатори, що мають два радіомодулі: один працює на частоті 2,4 ГГц, інший — на 5,4 ГГц. Вони забезпечують стабільну роботу з'єднання, швидке завантаження та передачу даних, практично повну відсутність перешкод. Є ще й трисмугові моделі, що мають три радіомодулі. Крім перерахованих вище частот функціонують і на частоті 6 ГГц.
Маршрутизатори із вбудованими модемами
4G маршрутизатор — це невеликий пристрій, оснащений 3G/4G модемом, слотом для сім-карти та вай-фай модулем. Як тільки сімку зі спеціальним тарифом буде вставлено в роутер, він зможе взаємодіяти з прилеглими вежами зв'язку для отримання доступу до Інтернету та створення стабільного сигналу. Є два види: мобільні (портативні моделі з акумулятором) та стаціонарні (з живленням від електромережі).
Такі моделі зручні ще тим, що у разі відсутності доступу до мережі 4G обладнання перемикається на сигнал 3G і буде взаємодіяти з ним. Це означає, що без мережі ви не залишитеся — він "ловитиме" практично всюди в зоні покриття вежі оператора.
Mesh-системи та розширювачі діапазону
Розширювачі діапазону давно популярні у користувачів, які бажають збільшити зону покриття вай-фаю. Однак з появою на ринку Mesh-систем, дедалі більше людей віддають перевагу обладнанню за допомогою саме цієї технології. При переїзді в новий будинок з більшою площею або якщо у вашому будинку один маршрутизатор не здатний забезпечити хороший сигнал, доведеться купити ще один роутер або підсилювач сигналу цього виробника для об'єднання їх в пористу мережу за технологією Mesh.
Який Wi-Fi-роутер краще для дому
Спочатку слід визначитися з його типом. Якщо живете у місті, де є можливість під'єднати дротовий інтернет – купуйте хороший продуктивний роутер для дому.
У селах часто не прокладено кабельний інтернет, тому купуйте девайс із вбудованою сім-карткою. Далі при виборі враховуйте такі параметри:
- Пропускна здатність. Слід вибирати модель девайса, який забезпечує передачу даних на тій швидкості, що визначена у вашому тарифному плані.
- Кількість гаджетів. Для пристроїв, що підтримують лише кабельну лінію зв'язку, купуйте роутер із двома портами — WAN та LAN. За наявності комп'ютера – з чотирма портами для локальної мережі.
- Антени. Вибирайте маршрутизатор із двома або більше антенами з мінімальною потужністю (5 dbi), щоб забезпечити надійний інтернет для всього приміщення.
За наявності USB-модему від інтернет-провайдера обладнання з сімкою купувати не треба. Рішення — покупка девайсу за допомогою USB-інтерфейсу для роздачі інтернету за допомогою модему.
Власникам великих будинків є сенс купити професійне обладнання з 4 потужними антенами, щоб сигнал добре проходив крізь стіни. Однак нерідко і такого агрегату мало – потрібен ще ретранслятор чи Mesh-система.
Який Wi-Fi-роутер найкраще для квартири
Якщо ви живете в однокімнатній квартирі, достатньо одноантенного девайса зі швидкістю 150 Мбіт/с, до якого можна під'єднати 3 різні гаджети. Якщо потрібно увімкнути більшу кількість або ви хочете користуватися Інтернетом ТБ, вибирайте хороший маршрутизатор з двома потужними антенами.
Від чого залежить ціна Wi-Fi-роутера
- функціонал — розширені можливості девайсів, що забезпечують їх комфортне використання та налаштування під конкретного користувача
- пропускна спроможність — чим вища швидкість, тим дорожче він коштує
- кількість антен — що більше у маршрутизаторі перетворювачів хвильових полів, то більше його ціна.
Також зважайте і на виробника. Одна частина користувачів віддає перевагу товарам відомих виробників, інша — не хоче переплачувати за марку, якщо обладнання має схожі показники. Ми рекомендуємо вибирати середні варіанти.
Інші наші статті
Читайте також