Як правильно заряджати портативну зарядну станцію?
- Як працює портативна електростанція?
- Правильні способи заряджання портативної зарядної станції
- Як можна пошкодити станцію під час заряджання
- Скільки часу потрібно електростанції для повного заряджання?
- Як правильне заряджання подовжує термін експлуатації зарядної станції?
Портативні зарядні станції давно стали частиною нашого повсякденного життя з того часу, як похитнулася стабільність енергосистеми через постійні обстріли. Вони забезпечують електроживленням наші мобільні пристрої та побутові прилади під час відключень, роблячи життя комфортним незважаючи ні на що. Перебуваючи у постійному використанні протягом дня, зарядні станції теж розряджаються і потребують підживлення. Давайте розбиратися, як правильно заряджати зарядну станцію, щоб вона прослужила максимально довго.
Як працює портативна електростанція?
Портативна зарядна станція є приладом, в корпусі якого знаходиться акумуляторна батарея, інвертор і зарядний пристрій. Принцип її роботи полягає в наступному: при підключенні станції до електричного живлення інвертор перетворює змінний струм на постійний і передає його в акумулятор, який накопичує енергію. Надалі при відключенні електрики портативну електростанцію можна використовувати як великий повербанк або пасивний генератор енергії.
Якщо у вашому будинку часто вимикають світло, радимо купити портативну зарядну станцію. Вона зможе заряджати вашу побутову техніку, комп'ютери та мобільні пристрої під час блекауту, забезпечуючи їхню безперебійну роботу.
Правильні способи заряджання портативної зарядної станції
Як згадувалося вище, зарядна станція під час підключення до неї техніки частково втрачає енергію, яку потрібно заповнити перед подальшим використанням. Прилад має зарядний пристрій, що спрощує процес зарядки, а також спеціальні порти для підключення живлення.
Щоб заряджати електростанцію правильно, скористайтеся одним із таких способів:
- Від розетки 220 В. Щоб зарядити електростанцію у такий ефективний спосіб, потрібно підключити її до звичайної розетки. На дисплеї електростанції відображатиметься процес заряджання. Коли акумулятор буде заповнено, пристрій потрібно вимкнути від електромережі.
- Від автомобільного прикурювача. Так як портативну зарядну станцію можна використовувати не тільки вдома, а й на виїзді – у подорожі, турпоході, на полюванні чи рибалці, на її корпусі передбачено спеціальний порт для підключення до прикурювача. У такий спосіб можна правильно зарядити свій похідний резервний генератор, щоб скористатися ним тоді, коли не буде доступу до електромережі.
- Від сонячної панелі. Підключення до сонячної панелі передбачено в деяких електростанціях, що мають спеціальний порт. Цей спосіб ефективний у диких умовах, коли довкола немає джерел електроенергії, але багато сонячного світла.
Ми розглянули правильні способи заряджання, але іноді процес може піти не за сценарієм і призвести до поломки зарядної станції.
Як можна пошкодити станцію під час заряджання
Найпоширеніші помилки під час заряджання, які можуть призвести до пошкодження приладу:
- Невідповідне джерело живлення з напругою або струмом, що перевищує допустимі значення. Може призвести до перегріву станції або пошкодження акумулятора.
- Неякісні або пошкоджені кабелі із поганим контактом. Виводять роз'єм підключення з ладу, що може призвести до зниження ефективності зарядки в майбутньому.
- Екстремальні умови – заряджання за дуже високих або низьких температур. Прискорює деградацію акумулятора, спричиняє пошкодження елементів батареї.
- Глибока розрядка. Знижується ємність батареї, пристрій перестає працювати. Не можна допускати розряджання нижче 20-30%.
- Постійне підключення до заряджання. Підвищений знос акумулятора до його відмови. Якщо акумулятор вийшов з ладу, його доведеться замінити. Тут можна переглянути ціни на акумуляторні батареї.
- Підключення пристроїв під час заряджання станції. Підвищене навантаження на акумулятор та електроніку, перегрів.
- Несертифіковані сонячні панелі можуть подавати нестабільну напругу, що призводить до пошкодження електронних компонентів. Найкраще використовувати панелі зі стабілізатором, рекомендовані виробником.
Як бачимо, наслідки неправильної зарядки можуть завдати суттєвої шкоди портативної електростанції аж до займання або повної відмови.
Скільки часу потрібно електростанції для повного заряджання?
Час заряджання портативної зарядної станції залежить від її типу, потужності та ємності батареї. У середньому це триває 6-8 годин. Моделі електростанцій, що підтримують швидке заряджання, допоможуть прискорити процес.
Як правильне заряджання подовжує термін експлуатації зарядної станції?
Правильна зарядка продовжує термін служби портативної зарядної станції завдяки дбайливому поводженню з акумуляторною батареєю. Це зберігає ємність батареї та запобігає перегріву. Крім того, правильні способи заряджання безпечні, як для самого пристрою, так і для приміщення та людей у ньому.
Як заряджати зарядну станцію правильно:
- Не допускайте глибокого розрядження акумулятора. Це скорочує кількість циклів зарядки-розрядки та енергоємність батареї. Починайте заряджати прилад при заряді батареї 20-30%.
- Не залишати станцію, що постійно підключена до розетки. Тривале перезаряджання призводить до перегріву та деградації акумулятора.
- Використовуйте оригінальний або сертифікований зарядний пристрій. Використання несанкціонованих пристроїв є небезпечним та малоефективним.
- Не підключайте до електростанції техніку під час заряджання. Це може пошкодити батарею.
- Слідкуйте за температурою зарядної станції під час заряджання. Перегрів прискорює хімічні процеси всередині акумуляторної батареї, що призводить до її деградації.
- Не використовувати зарядну станцію в умовах сильної спеки чи морозу. Через це знижується її коефіцієнт корисної дії та скорочується час роботи.
- Заряджати станцію лише тоді, коли це потрібно, не допускаючи повної розрядки. Якщо прилад використовується рідко, рекомендуємо заряджати його один раз на 3 місяці.
Також не забувати читати інструкцію виробника, в якій описані всі запобіжні заходи під час експлуатації зарядної станції – вони допоможуть продовжити термін служби приладу.
Інші наші статті
Читайте також