Як убезпечити себе та техніку від раптових відключень світла?
- Джерела безперебійного живлення – зверніть увагу!
- Ще деякі корисні аксесуари при відключеннях світла
Через постійні обстріли об'єктів енергосистеми в Україні спостерігаються проблеми з електроживленням. У деяких будинках, офісах, магазинах, кафе електроенергія з'являється лише на кілька годин на день. А стрибки напруги просто "вбивають" техніку. Є кілька варіантів приладів, які можуть допомогти убезпечити та захистити домашнє обладнання.
Джерела безперебійного живлення – зверніть увагу!
ДБЖ – це пристрій, який дозволить вашій техніці якийсь час працювати не від мережі, а від акумуляторної батареї. Тобто у разі відключення електрики або її відхилень від норми ДБЖ забезпечить на виході живлення, що відповідає встановленим стандартам, що захистить обладнання від поломки.
ДБЖ, на відміну від стабілізаторів, можуть забезпечити роботу техніки в автономному режимі, тобто якщо відключать світло, ваше обладнання все ще зможе функціонувати. Плюси та мінуси джерел безперебійного живлення залежать від їхнього виду. Якщо висуваються підвищені вимоги до якості електроживлення, краще віддати перевагу пристроям із подвійним перетворенням.
CyberPower CPS1500PIE.Цей ДБЖ має потужний акумулятор і може забезпечити автономну роботу понад 90 годин. На виході прилад видає напругу у вигляді чистої синусоїди, дозволяючи використовувати його навіть інженерним системам, таким як котел, холодильник чи циркулярний насос. У цю модель ДБЖ вбудовано стабілізатор напруги. CyberPower швидко заряджається, а РК-дисплей дозволяє отримати всю необхідну інформацію.
nJoy Aira 600 і Aira 1200. Ці пристрої створені для забезпечення безперервної та безпечної роботи приладів опалення та іншої техніки (ПК, ТБ тощо). Вони захистять обладнання від коливань електромережі, перебоїв живлення. На РК-екрані відображається інформація про рівень заряду, а також інші дані.
Ще один корисний пристрій за умов блекауту – зарядна станція. Уявіть собі великий Power Bank, від якого ви можете заряджати не тільки телефон, а й ноутбук, телевізор та іншу техніку. Зарядні станції від Njoy Power Base 300, Power Base 600, Power Base 1000 добре для цього підійдуть. Вони підключаються через Bluetooth, мають природне охолодження, захищають від стрибків напруги, короткого замикання, ін.
Ще деякі корисні аксесуари при відключеннях світла
Реле контролю напруги
Цей прилад проводить постійні вимірювання показань мережі, і якщо він виходить за рамки, що регулюються вручну або встановлені автоматично, реле спрацьовує та обладнання вимикається. Як тільки мережа стабілізується, воно знову увімкнеться.
Стабілізатор напруги
Даний прилад вирівнює напругу, його точність залежить від обраної моделі, вона зазвичай становить від 1 до 10%. Є моделі з корисною функцією bypass: у моменти, коли показники мережі перебувають у нормі, стилізатор відключається, не витрачаючи електроенергію, але щойно відбуваються стрибки, стабілізатор реагує на них і вмикається для виконання своєї роботи.
До мінусів стабілізаторів відносять те, що чим більше перепади напруги, тим більше електрики споживатиме прилад. Але незважаючи на силу перепадів в електромережі, ваша техніка працюватиме, що особливо важливо, коли справа стосується обладнання, яке не можна часто вмикати та вимикати.
Розумні розетки
Розумні розетки здатні включати живлення за заздалегідь визначеним графіком, а також контролювати витрату електроенергії. Самі по собі вони не такі ефективні, як стабілізатори або реле, але в поєднанні з ними можуть бути корисні і захистити техніку від пошкодження. Управління ними можна здійснювати навіть з відривом.
Генератор
Цей варіант підійде мешканцям приватних будинків, оскільки цей пристрій видає сильний шум під час роботи. Розрізняють бензинові та дизельні генератори. Вони можуть забезпечувати безперервну роботу обладнання тривалий час. Є прилади з автозапуском, вони включаються, тільки-но зникає електрика в мережі.
Інші наші статті
Читайте також