Як вибрати домашній сервер?
- Навіщо потрібні домашні сервери?
- 7 порад щодо вибору домашнього сервера
- Сервери Prologix на сайті Click.ua
Слово «сервер» вже перестало асоціюватися з темною кімнатою, перевантаженою складним обладнанням, де зберігаються секрети компаній. Тепер це може бути компактний блок у форматі Middle Tower, що стоїть у вас вдома.
Навіщо потрібні домашні сервери?
Цілі купівлі сервера для дому можуть бути такими:
- Центр зберігання даних. Сервер можна використовувати як сховище для фотографій, документів, відео. Доступ до них буде з будь-якої точки світу, де є інтернет.
- Веб-сервер. Не довіряєте хостингам, розмістіть свій веб-сайт на власному сервері.
- Резервне копіювання. Для захисту даних від втрати можна настроїти автоматичне резервне копіювання. За необхідності ви завжди зможете зробити бекап.
- Хмара. Звичайно, є хмарні сховища, але за них потрібно щороку платити ще й, якщо провайдер захоче закрити його, є ризик втрати даних.
- Розумний будинок. Розмістіть на сервері центр керування всіма компонентами свого житла.
Сервер можна використовувати для електронного листування, створення власної бібліотеки, книги з якої ви зможете читати з будь-якого пристрою, як медіосховище або завантажувач файлів. Ще більше можливостей домашній сервер надає геймерам.
7 порад щодо вибору домашнього сервера
- Визначтеся, навіщо вам потрібен сервер. На вибір відповідного обладнання можуть вплинути цілі купівлі, кількість користувачів, обсяг даних, які будуть оброблятися, ін.
- Тип та розмір. Для дому зазвичай досить невеликого або середнього сервера. Краще купувати обладнання, яке має потенціал для розширення, щоб у разі потреби ви могли збільшити його місткість і потужність.
- Пам'ять та процесор. Це одні з найважливіших параметрів. Краще вибирати процесор, що має високу тактову частоту та достатню кількість ядер, щоб він міг обробляти дані. Рекомендується використовувати ОЗУ щонайменше 8 ГБ. Якщо сервером користуватиметься велика кількість людей або він буде застосовуватися для стрімінгу, краще вибирати RAM 16 Гб.
- Операційна система. Найпопулярніші варіанти операційних систем для серверів – Linux, Windows Server, MacOS.
- Тип зберігання даних. Є сервери із вбудованими дисками, також можна використовувати мережеві сховища та зовнішні пристрої зберігання. Для ПЗ та ОС підійде SSD, а медіа-контент можна зберігати на HDD-накопичувачі.
- Безпека. Важливо, щоб сервер підтримував різні способи шифрування даних та був захищений від несанкціонованого доступу.
- Надійність. Вибирайте сервер від перевіреного виробника. Вивчіть гарантію та умови сервісного обслуговування. Зверніть увагу на сервери Prologix.
Сервери Prologix на сайті Click.ua
Лінійка серверів Prologix досить широка, в ній можна підібрати обладнання для бізнесу та дому. Також цікава продукція бренду буде геймерам, розробникам програмного забезпечення, регіональним провайдерам. Вони дозволяють швидко розгорнути робоче середовище, створені в різних форм-факторах (1U, 2U, 4U), їх можна встановити у серверній стійці. Також є моделі Middle Tower та Tower. Віддаючи перевагу серверам Prologix, вам не доведеться шукати компроміс між ціною та потужністю, виробник уже досяг потрібного балансу. На сайті Click.ua ви зможете порівняти кілька варіантів серверів та вибрати той, який ідеально підійде саме вам.
Інші наші статті
Читайте також