Як збільшити швидкість інтернету по WI-FI через роутер
- Короткий огляд різних стандартів Wi-Fi
- Визначення швидкості та якості сигналу Wi-Fi
- Оптимальне розташування роутера
- Ефективний розподіл пристроїв по мережах
- Переваги використання Wi-Fi ретрансляторів для розширення зони покриття
- Перевірка завантаженості каналу
- Активація режиму Wi-Fi MultiMedia (WMM)
- Налаштування мережевої автентифікації
- Оновлення прошивки і драйверів
- Оптимізація розташування антен
- Коли варто розглянути купівлю нового роутера
Стабільність з'єднання і показники швидкості передавання даних істотно поступаються параметрам, які гарантує провайдер? Перш ніж вирушити за новим, потужнішим і досконалішим маршрутизатором, ви можете самостійно вжити заходів, щоб оптимізувати цей показник. Що потрібно знати і як збільшити швидкість вай-фаю?
Короткий огляд різних стандартів Wi-Fi
Перш, ніж заглибитися в детальний розбір різних способів роботи маршрутизатора, важливо розуміти, що саме плануємо покращувати. Параметри дальності та швидкості потоку інформації визначаються версією протоколу Wi-Fi, передбаченого у вашому роутері. Серед найпоширеніших версій:
- Wi-Fi 4 або стандарт 802.11n - передбачає роботу в діапазоні частот 2,4 або 5 ГГц і передає інформацію на швидкості 150 Мбіт/с для ширини каналу 40МГц. Цей стандарт характеризується зворотною сумісністю з протоколами 802.11 a/b/g, які підходять для використання більшістю сучасних гаджетів;
- Wi-Fi 5 або стандарт 802.11ac - це робота в діапазоні 5 ГГц і зворотна сумісність з 802.11n. На найпотужніших моделях роутерів, які використовують для встановлення в громадських місцях із вільним Wi-Fi, швидкість може досягати 6,7 Гбіт/с. Домашні маршрутизатори здатні забезпечити швидкість не більше 1 Гбіт/с.
- Wi-Fi 6 - стандарт 802.11ax - на даний момент здатний забезпечити найвищі показники швидкості. Цей протокол, що працює на частотах 2,4 або 5 ГГц і має зворотну сумісність з 802.11ac, однак адаптований для роботи в діапазоні 1 - 7 ГГц. Максимальна швидкість досягає 10 гбіт/с. Ця версія не використовується в пристроях для побутового застосування.
Визначення швидкості та якості сигналу Wi-Fi
Якщо ви відчуваєте проблеми зі скачуванням контенту, онлайн-іграми (шутерами, більш-менш складними бродилками або симуляторами), є всі підстави вважати, що швидкість передавання даних нижча, ніж ви розраховували. Перш за все, важливо встановити, які реальні значення швидкості потоку інтернету і наскільки вони близькі до значень, обіцяних виробником. Дізнатися ці цифри нескладно - вони вказані в паспорті вашого маршрутизатора.
При цьому, важливо врахувати два важливих моменти:
- Реальні показники швидкості завжди будуть нижчими за заявлену, вимірювання якої здійснювалося в ідеальних лабораторних умовах.
- Швидкість, яку вказав виробник, завжди обмежується пропускною можливістю пристроїв.
Для замірів фактичної швидкості ви можете використовувати спеціальні сервіси. Це додатки, адаптовані для різних ОС, які можна встановлювати на смартфони, ноутбуки, планшети. Крім того, ви можете використовувати можливості таких сервісів через найбільш зручний для вас браузер. Задля отримання більш точних і об'єктивних даних, ви можете зробити заміри, поміщаючи пристрій з додатком у різних місцях вашої квартири.
Оптимальне розташування роутера
На якість роботи роутера впливає безліч факторів різної природи. Наприклад, деякі побутові прилади чинять негативний вплив і істотно знижують якість зв'язку. Це відбувається через перешкоди, а також - екрануючий ефект. Така проблема частіше виникає у мереж, що працюють на частоті 5 ГГц.
Щоб забезпечити найбільшу ефективність роботи роутера, для його встановлення рекомендується вибрати місце, максимально близьке до гаджета, що підключається. Якщо таких пристроїв кілька, оптимальним рішенням буде високе місце, бажано - ближче до центру вашої квартири. Таким чином, ви зможете знизити вплив перешкод на якість сигналу. На сторінці кабелів для мереж, а також перехідників, ви можете замовити кабель і додаткові аксесуари з потрібними параметрами, щоб мати змогу встановити роутер у найзручнішому місці.
Ефективний розподіл пристроїв по мережах
Використання роутерів, що підтримують стандарт 802.11ac, які працюють у двох частотних характеристиках, відкриває додаткові можливості оптимізації розподілу потоку даних. У цьому випадку, користувач отримує доступ до двох Wi-Fi мереж з різними характеристиками:
- Мережа з частотою 5 ГГц - має вищу пропускну спроможність і кращі швидкісні параметри, підходить для пристроїв, що характеризуються більш активним споживанням трафіку. Швидкісного інтернету потребують Smart TV, стаціонарні ПК, ноутбуки.
- Мережа, що працює на частоті 2,4 ГГц - оптимальний варіант для менш активних споживачів трафіку - смартфонів, автоматизованих видів побутової техніки з керуванням через інтернет. Такі технічні девайси успішно впораються зі своїми завданнями навіть за швидкості близько 100 Мбіт/с.
Переваги використання Wi-Fi ретрансляторів для розширення зони покриття
Виникла необхідність забезпечити стабільним потоком інтернету кілька активних споживачів на досить великій площі? Для найбільш ефективного вирішення такого завдання створено спеціальні пристрої, використання яких допоможе збільшити площу покриття, підвищити швидкість інтернету через Wi-Fi роутер і сприятиме поліпшенню якості зв'язку. Йдеться про ретранслятори, які отримують сигнал від головного роутера і передають його віддаленим (у межах вашої квартири або офісу) споживачам. Широкий асортимент репітерів і точок доступу ви знайдете на цій сторінці.
Вибираючи ретранслятор, рекомендується врахувати такі моменти:
- Моделі, створені із застосуванням технології MIMO, більш ефективні при взаємодії з декількома споживачами.
- Репітери, що підтримують стандартні частотні діапазони (2,4 і 5 ГГц) гарантовано забезпечать стабільність і швидкісні параметри вашої мережі в межах покриття, яке буде розширено, завдяки використанню такого пристрою.
Перевірка завантаженості каналу
Щоб ваш роутер працював стабільно й ефективно, в його налаштуваннях за замовчуванням налаштовано функцію, що дає змогу автоматично визначати вільний канал зв'язку. Проте, не буде зайвим переконатися, що ця функція активована на вашому пристрої.
За відсутності такої опції, вам доведеться реалізувати це завдання самостійно - через налаштування роутера. Якщо виробник не передбачив можливість перевірки каналів з використанням штатних засобів, доведеться по черзі вмикати канали і заміряти на них швидкість за допомогою спеціальних програм. Такі дії дуже важливі, якщо ви прагнете розібратися, як збільшити швидкість WiFi роутера.
Активація режиму Wi-Fi MultiMedia (WMM)
Wi-Fi MultiMedia - це ще один режим, який використовується в більшості сучасних моделей маршрутизаторів. Зазвичай він уже налаштований і від користувача не потребується додаткових дій. Однак, якщо перегляд відеоконтенту онлайн далекий від ідеалу, варто перевірити, чи активовано режим WMM. Він забезпечить пріоритет для мультимедійного трафіку, якіснішу та коректнішу роботу мультимедійних застосунків на вашому ПК або ноутбуці.
Налаштування мережевої автентифікації
Використовуйте більш досконалі системи мережевої аутентифікації для вашої бездротової мережі. Таким чином ви знизите ймовірність злому вашої мережі, а головне - зможете зрозуміти, як збільшити швидкість інтернету WiFi. Однією з найбільш надійних систем шифрування і захисту даних експерти вважають WPA2-PSK. А встановлення такого захисту не потребує значних зусиль.
Оновлення прошивки і драйверів
Якщо інші способи розв'язання проблеми низької швидкості потоку не принесли задовільного результату, варто зробити кроки для оновлення прошивки як роутера, так і драйверів, що забезпечують підключення його до ноутбука. Пошук оновлень буде виконуватися автоматично, за умови, що це виставлено в налаштуваннях. Однак, використання застарілих версій ПЗ на ПК або ноутбуці може призвести до проблеми оновлення драйверів. У цьому разі вам доведеться зайти в розділ "диспетчер пристроїв ОС", щоб переконатися в можливості встановити оновлення на мережеву карту і бездротовий модуль.
Оптимізація розташування антен
Якщо ви шукаєте способи, як налаштувати роутер на максимальну швидкість, ви можете поекспериментувати з просторовою орієнтацією антен вашого роутера. Тут важливо врахувати один нюанс. За суворо вертикального встановлення антен, потік сигналу розподілятиметься в горизонтальній площині. Для одноповерхового будинку або однорівневої квартири це оптимальний варіант.
Однак, якщо ви живете в заміському особняку з двох поверхів або дворівневій квартирі, антени роутера варто розмістити під кутом до горизонту.
Коли варто розглянути купівлю нового роутера
Не можна виключити ситуацію, коли підвищити швидкість передачі даних не вдається ніякими, навіть найскладнішими хитрощами. Якщо, при цьому, в інших користувачів не виникає претензій до послуг інтернет-провайдера і вони цілком задоволені швидкістю інтернету, варто задуматися про придбання нового, досконалішого і потужнішого маршрутизатора з просунутими функціями і характеристиками.
Така покупка - вельми перспективна інвестиція, яка дасть вам змогу максимально комфортно вчитися і працювати, спілкуватися і розважатися, робити покупки і реалізовувати безліч ваших потреб.
На нашій сторінці ви знайдете чудовий вибір сучасних роутерів від найкращих світових брендів - з гарантією, за чудовими цінами. Звертаємо вашу увагу, що в нашому інтернет-магазині завжди в наявності широкий вибір супутніх товарів, які можуть бути вам корисні при заміні маршрутизатора. У розділі Powerline представлені комплекти адаптерів, які використовуються при створенні мережі у вашому домі чи офісі. Ми пропонуємо перевірену продукцію від найкращих брендів за доступною вартістю, з доставкою по Україні.
Інші наші статті
Читайте також