Який процесор краще для ігор - Intel або AMD
- Характеристики процесорів
- Intel
- AMD
- Продуктивність процесора
- Продуктивність для ігор
- Цінник на сьогодні
- Який процесор купити
Розібратися в потоці цифр і складних визначень, що додаються до процесора, щоб вибрати той, що максимально відповідає своїм потребам, - складно. Intel і AMD на сьогодні є найбільш затребуваними брендами. Для розуміння відмінності моделей пропонуємо ознайомитися з інформацією щодо цих процесорів.
Насамперед з'ясуємо, на що звертати увагу при виборі процесора. Від цих показників залежить продуктивність процесора, які програми та ігри ви зможете запускати тощо.
Характеристики процесорів
Вибирати процесор необхідно виходячи з поставлених завдань до майбутньої експлуатації. Продуктивність, можливість запуску певних програм та ігор залежить від низки показників:
- можливість розгону
- кількість ядер
- кількість потоків
- кеш
- тактова частота
Intel і AMD пропонують процесори: Core i3, Core i5, Core i7, Core i9 і Cascade Lake-X для Intel, Ryzen 3, Ryzen 5, Ryzen 7, Ryzen 9 і Threadripper для AMD відповідно. Кожен має низку позитивних моментів і підводні камені. Бажано заздалегідь вивчити моменти, які можуть надалі перешкоджати коректній роботі.
Intel
Відмінні відгуки як домашніх користувачів, так і тих, кому потрібна висока працездатність у складних програмах і серйозних іграх. Надійність і стабільність з високою продуктивністю при низьких енерговитратах.
З негативних моментів - система буде гальмувати при одночасному запуску двох відеоредакторів.
Зверніть увагу на сумісність з іншими компонентами комп'ютера. Ознайомтеся з рейтингами ефективності.
AMD
Багатозадачний процесор з оптимальним балансом ціни та якості. З мінусів - недорога модель потягне не всі ігри. Однією з найпотужніших моделей сьогодні є AMD Ryzen Threadripper. Використовується для складного проєктування або виконання надзавдань із відео чи звуком. А для дому чи ноутбука буде достатньо AMD Ryzen.
Завзяті геймери воліють сьогодні оновлювати платформу третім поколінням AMD. Міцність, стійкість і неймовірна продуктивність дають свої плоди на полях віртуальних битв.
Продуктивність процесора
Для виконання стандартних офісних завдань або ноутбука буде достатньо процесора на 2 або 4 ядра. Немає сенсу переплачувати за зайву потужність яка не використовується. Повсякденна робота буде виконуватися з високою продуктивністю та віддачею.
Для жорстких ігор із сучасною графікою, важких програм і рендерингу відео більш підходящим буде Intel. На відміну від AMD у нього присутня вбудована графіка на 8 і більше ядер.
Перехід Intel на гібридну архітектуру став плідним поштовхом до стрибка продажів. Як з одним, так і з декількома потоками - продуктивність у робочих завданнях значно збільшилася.
Продуктивність для ігор
У виборі процесора для ігор головним критерієм є те, за якими іграми ви проводите час. Є іграшки, у яких підвищені вимоги до процесора, тоді як в інших - до відеокарти. Для ігрових ноутів необхідно більше ресурсів.
У плані кращої графічної інтеграції буде лідирувати AMD, з максимальною реалістичністю і можливостями розгону. Особливо це буде помітно в моделях середньої цінової категорії.
Intel випереджає в забезпеченні дискретної продуктивності 3D-графіки з чіпом Alder Lake, і більшість незалежних тестів схиляються саме в цей бік. Особливо хороші результати в компанії з Windows 10. У плані розгону може випередити AMD, але в ціновому сегменті понад 200$.
Невеликий огляд продуктивності для ігор допоможе визначитися з остаточним вибором при покупці:
- Intel Core i7-7700K - ходова модель із вбудованим відеопроцесором. З хорошою відеокартою забезпечить розгін нарівні з дорогими моделями.
- Intel Core i7-7700 - ніякого розгону, але ідеальний варіант для відеомонтажу.
- Ryzen 7 1800X від AMD - рекордна продуктивність з 8 ядрами і 16 потоками.
- AMD FX-8300 AM3+ - легенда, яку оспівують геймери. Потягне найбільш просунуті іграшки.
- Intel Core i5-6400 - легко розганяється до рівня моделей, що в кілька разів перевищують за ціною.
Багато геймерів не відчувають необхідності в супер потужних процесорах. Оптимальним вибором і співвідношенням продуктивності та ціни може стати Core i5-13400F. Сьогодні це найпопулярніший ігровий процесор.
Цінник на сьогодні
Для пересічного користувача більш доступні ціни у AMD. Так само, в основному, в комплекті йде безкоштовне програмне забезпечення і функція автоматичного розбігу. Купуючи Intel потрібно бути готовим до додаткових вкладень на охолоджувальний кулер за бажання розгону.
Ціни на одні й ті ж моделі можуть варіюватися залежно від продавця і загального цінового ринкового фону. У середньому, ціна на одну з найдоступніших моделей AMD Ryzen 3 буде від 95$, а на Intel Core i3 від 97$.
Варіанти для тих, хто ставить високу планку в AMD будуть від 900$ до 3750$ і в Intel до 3000$. Великі маркети електроніки та інтернет магазини періодично пропонують знижки на пропонований товар. Акції можуть істотно вплинути на зниження ціни, а на зекономлені гроші реально придбати додаткові девайси для комп'ютера або комфорту в роботі.
Який процесор купити
Вибір залежатиме від кількох чинників:
- бюджет
- передбачувані завдання
- характеристики системи
Якщо ви бажаєте мати універсальний CPU - рекомендується зупинити вибір на Intel. Він непогано впорається з робочим процесом, іграми та розгоном. Останнє покоління процесорів Intel має більш вигідну цінову шкалу.
Якщо є бажання мати одну з найвищих ігрових продуктивностей рекомендується звернути увагу на AMD з кешем 3D V-Cache. Так само це буде досить енергоефективний варіант.
Єдино правильного рішення у виборі між Intel і AMD - немає. Конкуруючи між собою компанії постійно впроваджують нові розробки, з кожною моделлю покращуючи параметри. Консультації фахівців, моніторинг рейтингів і відгуків користувачів допоможуть зробити потрібний вибір.
Інші наші статті








Читайте також