Як налаштувати роутер у режимі репітера?

  • Що необхідно знати перед налаштуванням
  • Призначення режиму "репітер" у Wi-Fi точках доступу
  • Як налаштувати бездротовий міст (WDS) між двома Wi-Fi роутерами?
  • Налаштування головного роутера
  • Налаштування роутера "Репітера"
  • Вимикаємо WPS
  • Змінюємо IP-адресу роутера
  • Налаштування бездротового мосту (WDS)
  • Можливі проблеми під час налаштування бездротового мосту (WDS)

Стабільний сигнал, який транслює Wi-Fi роутер в офісі або квартирі - запорука продуктивної роботи, цікавого дозвілля, можливості комфортного спілкування з друзями, рідними та близькими. Однак, досить часто виникає ситуація, коли потужності такого сигналу вистачає далеко не для всіх приміщень будинку або квартири. Один зі способів розв'язати проблему - використовувати додатковий роутер, як ретранслятор, тобто "повторювач" сигналу, який транслює основний маршрутизатор.

Що необхідно знати перед налаштуванням

Одразу попередимо: такий спосіб, хоча і вкрай простий, потребуватиме від вас трохи часу і зусиль, щоб розібратися в нюансах налаштувань роутера в режимі репітера. Якщо ви не готові рухатися цим шляхом, ви можете замовити одну з потужніших моделей роутерів, які представлені на цій сторінці.

Однак, якщо в надрах комори або антресолей у вас припадає пилом "зайвий" девайс, ви можете значно поліпшити показники покриття мережі інтернет. Достатньо використовувати ваш другий роутер, як підсилювач сигналу.

Вирішити це завдання можна двома способами:

  • Використовуючи LAN кабель - у цьому разі вам доведеться прокласти кабель у приміщення, які потребують посилення сигналу.
  • Використовуючи можливості бездротової передачі даних - при цьому стабільність сигналу і швидкість такого інтернету визначатимуться віддаленням репітера від основного роутера.

Отже, пропонуємо вашій увазі покрокову інструкцію, вивчивши яку ви дізнаєтеся, як з роутера зробити ретранслятор.

Призначення режиму "репітер" у Wi-Fi точках доступу

Це перший крок на вашому шляху до того, щоб отримати Wi-Fi ретранслятор з роутера. І він не залежить від способу передачі даних між роутером і репітером. Перш за все, вам необхідно:

  1. Від'єднати ваш ПК від роутера - шляхом вимкнення функції приймання сигналу Wi-Fi або від'єднання кабелю.
  2. Виконати підключення додаткового роутера до ПК за допомогою LAN кабелю.
  3. Потрапити в меню налаштувань роутера. Для цього в пошуковому рядку браузера введіть комбінацію цифр 192.168.0.1 або 192.168.1.1. Адресу налаштувань, встановлену виробником, можна уточнити на наліпці на нижній панелі маршрутизатора.
  4. Якщо дані введено без помилок, на екрані з'явиться вікно запиту пароля. Найчастіше, це слово "admin". Але краще уточнити в інструкції до роутера. Після введення пароля відкриється меню налаштувань.

Подальший алгоритм ваших дій такий:

  1. У налаштуваннях LAN внесіть комбінацію цифр, що відповідає новій IP-адресі. Нова адреса має відрізнятися від старої тільки останньою цифрою. Ці дані також можна дізнатися, вивчивши наліпку або паспорт роутера.
  2. Натисніть "зберегти" і перезавантажте пристрій.
  3. Тепер, щоб відкрити меню налаштувань, ви будете вводити саме цю адресу. Зробіть це просто зараз. У налаштуваннях Wi-Fi потрібно вказати ім'я, а також пароль для новоствореної мережі.
  4. Наступним кроком буде перехід до налаштувань і DHCP та вимкнення DHCP сервера. Знову виконайте перезавантаження пристрою.

Тепер, після з'єднання досить довгим кабелем вашого основного маршрутизатора і успішно переналаштованого роутера через LAN порти, ви отримаєте цілком робочий аналог точки доступу.

Як налаштувати бездротовий міст (WDS) між двома Wi-Fi роутерами?

Ми розглянули перший варіант, що передбачає дротовий зв'язок між маршрутизатором і додатковим роутером, який виконуватиме функцію точки доступу. Однак, ви можете досягти аналогічного ефекту і без використання дротового зв'язку. Для цього ваш додатковий роутер доведеться перетворити на ретранслятор, який приймає сигнал через бездротовий міст. Розглянемо докладно, як налаштувати роутер як ретранслятор.

Але спершу - трохи технічного лікнепу. Бездротовий (він же - мережевий) міст дає змогу репітеру (у нашому випадку - це ще один роутер) приймати сигнал від основного маршрутизатора, щоб забезпечити стабільним потоком інтернету гаджети в різних приміщеннях. Експерти рекомендують, щоб уникнути конфлікту між основним маршрутизатором і репітером, використовувати девайси однієї марки.

Скориставшись наведеним вище алгоритмом, переходимо до розділу з налаштуваннями роутера, створюємо логін і пароль. На цьому підготовчий етап можна вважати завершеним.

Налаштування головного роутера

Тепер ви можете зайнятися налаштуванням основного роутера. Вам необхідно виконати такі дії:

  1. Відкривши розділ налаштувань бездротових з'єднань, змінити канал, а також ім'я мережі, щоб подальша зміна параметрів була простішою.
  2. Запам'ятайте або запишіть числове значення, присвоєне каналу. Пам'ятайте, що у ваших маршрутизаторів воно має бути однаковим. Виконайте збереження зміни налаштувань.

На цьому процес налаштування головного роутера можна вважати завершеним. Ви можете переходити до налаштування репітера.

Налаштування роутера "Репітера"

Насамперед слід під'єднати до ПК девайс, який виконуватиме роль ретранслятора. Виконайте цю дію згідно з наведеним вище алгоритмом. Відкривши сторінку налаштувань, вам необхідно виконати такі кроки:

  1. Зареєструвати логін і пароль.
  2. Перейти до налаштувань DHCP для вимкнення цього сервера. Це необхідно, щоб роздача мережевих пристроїв здійснювалася тільки одним пристроєм. Не забувайте зберігати зміни.

Вимикаємо WPS

Для вимкнення цієї опції потрібно виконати стандартні дії: знайти потрібний значок у меню і вибрати варіант "відключити". Знову збережіть зміни і зробіть перезавантаження пристрою, що налаштовується. Натискання кнопки "Click here" в меню запустить роботу після перезавантаження.

Змінюємо IP-адресу роутера

Ця процедура також не повинна здатися занадто складною, вона виконується за п'ять дій.

  1. На сторінці налаштувань необхідно знайти і відкрити вкладку "Network".
  2. Виконати перехід у розділ Lan.
  3. Внести зміни в код IP адреси. Вам потрібно змінити останню цифру. Тепер замість "1" тут буде "2". Ця нескладна дія змусить ваш додатковий пристрій виконувати функції репітера.
  4. Збереження змін.
  5. Перезавантаження пристрою.

Налаштування бездротового мосту (WDS)

На цьому, завершальному етапі, вас теж не очікує нічого складного. Знову п'ять впевнених кроків - і Ви біля заповітної мети.

  1. На сторінці налаштувань "Network" відшукайте вкладку налаштувань бездротових з'єднань "Wireless" і виконайте перехід.
  2. На сторінці знайдіть рядок, позначений, як "Network Name" і пропишіть ім'я вашої нової мережі.
  3. У рядку під назвою "Channel" вкажіть номер каналу, що відповідає новому пристрою.
  4. Щоб привести міст в активний стан, потрібно знайти рядок Enable WDS Bridging і увімкнути цю функцію. Натискання кнопки Survey запустить пошук пристроїв - джерел сигналу.
  5. Залишилося з переліку запропонованих варіантів зробити вибір на користь мережі основного роутера.

Більше нічого змінювати і прописувати не доведеться. Налаштування інших параметрів буде виконано в автоматичному режимі. Індикатором успішності ваших дій стане статус. Якщо він позначений "Run", ви впоралися із завданням.

Можливі проблеми під час налаштування бездротового мосту (WDS)

Про проблеми, що виникли в процесі створення або налаштування мосту WDS, свідчить тривалий процес сканування. Причини невдачі під час підключення можуть бути різної природи:

  • помилки під час вибору варіанта шифрування або під час введення пароля;
  • невідключений сервер DHCP;
  • конфлікт каналів - його не можна ігнорувати, якщо ви використовуєте роутери різних марок.

Щоб виключити помилку в налаштуваннях, можна повторити весь алгоритм наново. Однак є і простіший шлях: придбати точку доступу або Репітер, великий вибір яких ви знайдете на цій сторінці, щоб забезпечити собі та своїм близьким стабільну якість швидкісного інтернету в будь-якій точці вашого будинку.

Інші наші статті

Як зібрати дешево ігровий ПК?
У 2025 році інтерес до комп'ютерних ігор продовжує зростати, і з ними зростає бажання користувачів мати під рукою потужний ПК. Однак ціни на готові рішення часто завищені – виробники та рітейлери закладають у вартість націнки, пов'язані з брендом, збіркою, рекламою та логістикою. Тому все більше геймерів обирають самостійну збірку комп'ютера – це дозволяє заощадити та підібрати комплектуючі, що ідеально підходять під конкретні завдання та особисті уподобання. У цій статті ми розберемося, як правильно підійти до збірки ігрового комп'ютера, щоб кожна вкладена гривня приносила максимум користі. Покроково розглянемо вибір процесора, відеокарти, материнської плати, ОЗП та інших комплектуючих для максимальної сумісності, а також дамо низку цінних рекомендацій.
Що потрібно для збірки ігрового ПК?
Сучасні ігри стають все більш вимогливими до «заліза»: зростає якість графіки, збільшується масштаб ігрових світів, ускладнюється фізика та штучний інтелект. Щоб повноцінно поринути у віртуальні баталії, максимально насолодитися процесом гри, без гальмування та компромісів, потрібен по-справжньому потужний та збалансований ПК. Саме тому тема збірок ігрових систем залишається дуже популярною серед новачків та досвідчених геймерів. У цій статті ми розглянемо питання про те, що потрібно для збірки сучасного ігрового комп'ютера, на які критерії необхідно звертати увагу в першу чергу, розповімо про вибір комплектуючих кожного типу, а також надамо цінні рекомендації, які допоможуть зібрати комп'ютер мрії!
Який годинник Garmin вибрати: гід за найкращими моделями
Серед великої кількості брендів, що виробляють окремо стоїть Garmin – виробник, який спочатку спеціалізувався на навігаційній техніці та спортивних трекерах. Сьогодні компанія випускає широкий асортимент гаджетів для різних категорій користувачів: від професійних атлетів до мандрівників і звичайних людей.
Найкращі фітнес-браслети з пульсометром — огляд та поради щодо вибору
Хочете зручний девайс, який дозволить тримати здоров'я під контролем, займатися спортом максимально ефективно та просто бути в курсі стану свого організму? Сьогодні таке рішення є – легкі та доступні фітнес-браслети з пульсометром! У цій статті ми поговоримо про те, які можливості мають сучасні «розумні» браслети, наскільки точні їх показники, розберемо ключові критерії вибору пристрою під конкретного користувача, а також розглянемо найкращі моделі гаджетів у різних цінових категоріях та дамо цінні рекомендації щодо використання та догляду.
Смарт-годинник чи фітнес-браслет: у чому різниця і що вибрати?
Сьогодні на руці може бути персональний помічник, спортивний тренер, пульсометр, навігатор і навіть засіб оплати – все це в одному компактному девайсі. Розумні годинник та фітнес-браслети стали частиною повсякденної рутини, також як смартфони десять років тому. Але між двома пристроями існує принципова різниця, яку варто враховувати при виборі: функціональність, рівень інтеграції, точність датчиків, автономність та вартість.
Як вибрати аерогриль для дому: поради щодо вибору аерогрилю для домашньої кухні
Сучасний темп життя диктує нові правила: ми все частіше вибираємо техніку, яка допомагає готувати смачні страви швидко, просто та з мінімальною участю. Але важливо, щоб вона зберігала смак, текстуру, корисні властивості продуктів, а також позбавляла кухню від громіздких каструль та сковорідок. Все це про аерогриль – компактний та функціональний пристрій, здатний повноцінно замінити духовку, сковорідку, мікрохвильову піч і навіть тостер. Він дозволяє готувати м'ясо, овочі, випічку та багато інших страв. Популярність аерогрилів швидко зростає, а виробники пропонують десятки моделей від бюджетних до просунутих. У цій статті ми розглянемо питання про те які типи аерогрилів бувають і їх особливості, приділимо увагу основним характеристикам та функціональності пристроїв, а також дамо цінні рекомендації щодо вибору моделі з урахуванням потреб та бюджету покупця.
Чим відрізняється аерогриль від мультиварки – порівняння функцій та можливостей
На сучасних кухнях все частіше розгортається кулінарне протистояння: мультиварка проти аерогриля. Ці два прилади швидко завоювали популярність завдяки зручності використання та здатності економити час при приготуванні повсякденних страв. Але незважаючи на схожу місію, кожен із них пропонує кардинально різні підходи до приготування їжі, саме тому перед покупкою часто виникає питання: «яка техніка краще впорається з приготуванням у конкретному випадку?». Зараз ми розглянемо принципи роботи аерогриля та мультиварки, для приготування яких страв краще підходить кожен тип техніки, відзначимо переваги та недоліки пристроїв, а також дамо цінні рекомендації щодо вибору пристрою, залежно від обраного сценарію використання.
Що таке мультипіч і для чого вона потрібна?
Уявіть кухню майбутнього, де один компактний прилад замінює відразу кілька громіздких пристроїв, де смажена картопля стає золотистою і хрумкою без краплі олії, домашня піца – немов із дров'яної печі, а приготування вечері – не багатогодинний виснажливий обов'язок, а легке завдання, що вимагає мінімум зусиль. Насправді це не про майбутнє, а про сьогоднішню реальність з мультипіччю. Пристрій може смажити, запікати, тушкувати, розігрівати, сушити й навіть пекти десерти. Він легко вписується в інтер'єр кухні та стає справжнім порятунком для зайнятих людей, які бажають харчуватися якісними та смачними стравами, витрачаючи на приготування мінімум часу та зусиль. Давайте розберемося як влаштована мультипіч, навіщо вона потрібна, чим відрізняється від мультиварки та іншої кухонної техніки, а також на що звертати увагу при виборі моделі.

Читайте також

Ще недавно уявити кухню без громіздкої духовки, сковорідок, каструль та маси побутових приладів було неможливо. Але сучасна кухонна техніка впевнено переписує кулінарні сценарії, звільняючи робочий простір та час користувача.
Одними з найбільш затребуваних пристроїв у будинках, офісах та громадських закладах є мікрохвильові печі або НВЧ-печі. Вони дозволяють швидко розігріти обід, розморозити продукти, зварити кашу чи виконати інші кулінарні завдання – по-справжньому незамінний помічник мільйонів сімей у всіх куточках світу.
Grifon представив пральну машину нового покоління GWM-7123DDBg, яка поєднує передові технології, продуманий дизайн, високу ефективність та функціональність. Її головне завдання – радувати власника високою якістю прання, гідним обсягом завантаження в 7 кг, а також бути легкою в управлінні та споживати мінімальну кількість енергії.
Збірка ПК — це вже давно не лише про технічні характеристики. Все частіше покупці шукають не просто продуктивність, а ще й стиль, продуманість і зручність монтажу. Якщо потрібен корпус, який дозволяє зібрати естетичну й потужну систему — APNX V1-W (APCM-VI01103.21) стане відмінною основою. А для вертикального встановлення відеокарти є відповідний сумісний райзер — APNX Kit 2 for V1 PCI-E 5.0 x16 White.
Сучасні газові плити стають все більш функціональними, але далеко не кожна модель отримує визнання покупців. GRIFON G542W-MAB2 стала справжнім улюбленцем у своєму сегменті – це стало можливим завдяки відмінному поєднанню доступної ціни, зручності використання та надійності. Модель стане справжньою знахідкою для тих, хто цінує практичність та функціональність, але без переплат за бренд.
Дивитися все