Як вибрати бездротовий маршрутизатор

  • Що таке бездротовий маршрутизатор
  • Як працює бездротовий маршрутизатор
  • Чим відрізняється бездротовий маршрутизатор від роутера
  • Чим відрізняється точка доступу від бездротового маршрутизатора

Головна вимога до маршрутизатора — швидкий інтернет. Але також варто врахувати площу покриття, покоління Wi-Fi, кількість LAN-портів та багато іншого. Про головні характеристики бездротових маршрутизаторів для вдалої покупки розповімо у цій статті.

Що таке бездротовий маршрутизатор

Пристрій, що відповідає за передачу інтернету та локальних даних між модемом та приєднаними пристроями, називають бездротовий (Wi-Fi) маршрутизатор. З його допомогою також можна керувати мережею та приховувати ваші локальні пристрої від сторонніх користувачів. Локальні дротові пристрої використовують маршрутизатор як концентратор та брандмауер, під’єднуючись через спеціальні порти.

Wi-Fi маршрутизатор може мати до 8-ми антен — зовнішніх чи внутрішніх, в залежності від моделі. Цей пристрій можна уявити як невеликий комп’ютер, що здатен ретранслювати лише мережевий трафік.

Як працює бездротовий маршрутизатор

Щоб отримати доступ до інтернету через маршрутизатор, його варто приєднати до кабелю провайдера або USB-модему. Площа покриття коливається від кількох десятків метрів до 200 м2. Для звичайної квартири досить і п'ятдесяти метрів, як наприклад у випадку з Mikrotik hAP AX lite, який забезпечує сигналом 50+ кв.м. Маршрутизатор отримує та надсилає дані в мережу. Кожному девайсу буде автоматично привласнена приватна IP-адреса протоколом динамічної конфігурації хоста (DHCP).

На прикладі така робота схожа на місцевого поштаря, який відповідає за автоматичне призначення особистої поштової скриньки (PO Box) кожному пристрою (або клієнту). Отримати доступ до адреси абонентської скриньки можете тільки ви та він.

Чим відрізняється бездротовий маршрутизатор від роутера

Це питання є розповсюдженим серед тих, хто хоче організувати домашню локальну мережу. Відповідь на нього дуже проста: роутер та маршрутизатор — це різні назви одного і того ж самого пристрою. Перший термін виник від англійського «router», що означає пристрій, об’єднуючий певне число ПК в єдину мережу для спільного виходу в мережу Інтернет. Коли ж кажуть “маршрутизатор”, то використовують просто дослівний переклад того ж самого поняття. Назва у різних точках продажу не впливає на суть роботи пристрою:

  • об'єднання комп’ютерів та периферійних пристроїв в одну мережу
  • забезпечення загального доступу в мережу
  • організація оптимальної роботи з передачею даних
  • розподіл доступу до виділених ресурсів
  • підтримка захисту даних

Чим відрізняється бездротовий і дротовий маршрутизатор

Якщо з бездротовими маршрутизаторами зрозуміло, що пристрої до них під'єднуються за допомогою Wi-Fi, то з іншим типом варто трохи розібратися. Дротові маршрутизатори — це пристрої, що вже почали втрачати свою популярність. Причина криється саме в тому, що вони вимагають підключення девайсів для доступу в Інтернет за допомогою кабеля.

Чим відрізняється точка доступу від бездротового маршрутизатора

Одразу зазначимо, що точка доступу значно поступається своєю функціональністю звичайному роутеру. Лан-порт у неї зазвичай один, а підключення клієнтського пристрою може вимагати додаткових налаштувань провайдера. З маршрутизатором Mikrotik hAP AX2 ви без проблем організуєте домашню чи офісну мережу, а налаштування виконаються автоматично. При цьому точка доступу може запросити додаткових IP-даних. Роутери мають високі захисні функції різного рівня, а точки доступу тільки шифрують інформацію.

Скільки коштує бездротовий маршрутизатор

В рамках одного бренду Mikrotik, вартість бездротового маршрутизатора в інтернет-магазині Click.ua може починатися від 789 до 121 333 гривень. Така розбіжність обумовлена технологічним різномаїттям девайсів та вимогами, які до них ставлять користувачі. Звичайно, для домашнього користування буде більш бюджетний варіант, а для великих масивів передачі даних — дороговартісний. До оптимального співвідношення ціна-якість можна віднести Mikrotik hAP AX3 за 5 589 грн, що підійде для встановлення вдома, а також в офісі. За таку ціну користувач отримує дводіапазонний роутер з підтримкою РоЕ та Wi-Fi 6 (802.11ax).

Інші наші статті

Як зібрати дешево ігровий ПК?
У 2025 році інтерес до комп'ютерних ігор продовжує зростати, і з ними зростає бажання користувачів мати під рукою потужний ПК. Однак ціни на готові рішення часто завищені – виробники та рітейлери закладають у вартість націнки, пов'язані з брендом, збіркою, рекламою та логістикою. Тому все більше геймерів обирають самостійну збірку комп'ютера – це дозволяє заощадити та підібрати комплектуючі, що ідеально підходять під конкретні завдання та особисті уподобання. У цій статті ми розберемося, як правильно підійти до збірки ігрового комп'ютера, щоб кожна вкладена гривня приносила максимум користі. Покроково розглянемо вибір процесора, відеокарти, материнської плати, ОЗП та інших комплектуючих для максимальної сумісності, а також дамо низку цінних рекомендацій.
Що потрібно для збірки ігрового ПК?
Сучасні ігри стають все більш вимогливими до «заліза»: зростає якість графіки, збільшується масштаб ігрових світів, ускладнюється фізика та штучний інтелект. Щоб повноцінно поринути у віртуальні баталії, максимально насолодитися процесом гри, без гальмування та компромісів, потрібен по-справжньому потужний та збалансований ПК. Саме тому тема збірок ігрових систем залишається дуже популярною серед новачків та досвідчених геймерів. У цій статті ми розглянемо питання про те, що потрібно для збірки сучасного ігрового комп'ютера, на які критерії необхідно звертати увагу в першу чергу, розповімо про вибір комплектуючих кожного типу, а також надамо цінні рекомендації, які допоможуть зібрати комп'ютер мрії!
Який годинник Garmin вибрати: гід за найкращими моделями
Серед великої кількості брендів, що виробляють окремо стоїть Garmin – виробник, який спочатку спеціалізувався на навігаційній техніці та спортивних трекерах. Сьогодні компанія випускає широкий асортимент гаджетів для різних категорій користувачів: від професійних атлетів до мандрівників і звичайних людей.
Найкращі фітнес-браслети з пульсометром — огляд та поради щодо вибору
Хочете зручний девайс, який дозволить тримати здоров'я під контролем, займатися спортом максимально ефективно та просто бути в курсі стану свого організму? Сьогодні таке рішення є – легкі та доступні фітнес-браслети з пульсометром! У цій статті ми поговоримо про те, які можливості мають сучасні «розумні» браслети, наскільки точні їх показники, розберемо ключові критерії вибору пристрою під конкретного користувача, а також розглянемо найкращі моделі гаджетів у різних цінових категоріях та дамо цінні рекомендації щодо використання та догляду.
Смарт-годинник чи фітнес-браслет: у чому різниця і що вибрати?
Сьогодні на руці може бути персональний помічник, спортивний тренер, пульсометр, навігатор і навіть засіб оплати – все це в одному компактному девайсі. Розумні годинник та фітнес-браслети стали частиною повсякденної рутини, також як смартфони десять років тому. Але між двома пристроями існує принципова різниця, яку варто враховувати при виборі: функціональність, рівень інтеграції, точність датчиків, автономність та вартість.
Як вибрати аерогриль для дому: поради щодо вибору аерогрилю для домашньої кухні
Сучасний темп життя диктує нові правила: ми все частіше вибираємо техніку, яка допомагає готувати смачні страви швидко, просто та з мінімальною участю. Але важливо, щоб вона зберігала смак, текстуру, корисні властивості продуктів, а також позбавляла кухню від громіздких каструль та сковорідок. Все це про аерогриль – компактний та функціональний пристрій, здатний повноцінно замінити духовку, сковорідку, мікрохвильову піч і навіть тостер. Він дозволяє готувати м'ясо, овочі, випічку та багато інших страв. Популярність аерогрилів швидко зростає, а виробники пропонують десятки моделей від бюджетних до просунутих. У цій статті ми розглянемо питання про те які типи аерогрилів бувають і їх особливості, приділимо увагу основним характеристикам та функціональності пристроїв, а також дамо цінні рекомендації щодо вибору моделі з урахуванням потреб та бюджету покупця.
Чим відрізняється аерогриль від мультиварки – порівняння функцій та можливостей
На сучасних кухнях все частіше розгортається кулінарне протистояння: мультиварка проти аерогриля. Ці два прилади швидко завоювали популярність завдяки зручності використання та здатності економити час при приготуванні повсякденних страв. Але незважаючи на схожу місію, кожен із них пропонує кардинально різні підходи до приготування їжі, саме тому перед покупкою часто виникає питання: «яка техніка краще впорається з приготуванням у конкретному випадку?». Зараз ми розглянемо принципи роботи аерогриля та мультиварки, для приготування яких страв краще підходить кожен тип техніки, відзначимо переваги та недоліки пристроїв, а також дамо цінні рекомендації щодо вибору пристрою, залежно від обраного сценарію використання.
Що таке мультипіч і для чого вона потрібна?
Уявіть кухню майбутнього, де один компактний прилад замінює відразу кілька громіздких пристроїв, де смажена картопля стає золотистою і хрумкою без краплі олії, домашня піца – немов із дров'яної печі, а приготування вечері – не багатогодинний виснажливий обов'язок, а легке завдання, що вимагає мінімум зусиль. Насправді це не про майбутнє, а про сьогоднішню реальність з мультипіччю. Пристрій може смажити, запікати, тушкувати, розігрівати, сушити й навіть пекти десерти. Він легко вписується в інтер'єр кухні та стає справжнім порятунком для зайнятих людей, які бажають харчуватися якісними та смачними стравами, витрачаючи на приготування мінімум часу та зусиль. Давайте розберемося як влаштована мультипіч, навіщо вона потрібна, чим відрізняється від мультиварки та іншої кухонної техніки, а також на що звертати увагу при виборі моделі.

Читайте також

Ще недавно уявити кухню без громіздкої духовки, сковорідок, каструль та маси побутових приладів було неможливо. Але сучасна кухонна техніка впевнено переписує кулінарні сценарії, звільняючи робочий простір та час користувача.
Одними з найбільш затребуваних пристроїв у будинках, офісах та громадських закладах є мікрохвильові печі або НВЧ-печі. Вони дозволяють швидко розігріти обід, розморозити продукти, зварити кашу чи виконати інші кулінарні завдання – по-справжньому незамінний помічник мільйонів сімей у всіх куточках світу.
Grifon представив пральну машину нового покоління GWM-7123DDBg, яка поєднує передові технології, продуманий дизайн, високу ефективність та функціональність. Її головне завдання – радувати власника високою якістю прання, гідним обсягом завантаження в 7 кг, а також бути легкою в управлінні та споживати мінімальну кількість енергії.
Збірка ПК — це вже давно не лише про технічні характеристики. Все частіше покупці шукають не просто продуктивність, а ще й стиль, продуманість і зручність монтажу. Якщо потрібен корпус, який дозволяє зібрати естетичну й потужну систему — APNX V1-W (APCM-VI01103.21) стане відмінною основою. А для вертикального встановлення відеокарти є відповідний сумісний райзер — APNX Kit 2 for V1 PCI-E 5.0 x16 White.
Сучасні газові плити стають все більш функціональними, але далеко не кожна модель отримує визнання покупців. GRIFON G542W-MAB2 стала справжнім улюбленцем у своєму сегменті – це стало можливим завдяки відмінному поєднанню доступної ціни, зручності використання та надійності. Модель стане справжньою знахідкою для тих, хто цінує практичність та функціональність, але без переплат за бренд.
Дивитися все